Gry  / Artykuł

Finał Intel Extreme Masters w Katowicach rozpoczęty! (streaming)

To już ósmy sezon zmagań w ramach Intel Extreme Masters. Co roku gracze z całego świata stają monitor w monitora, pada w pada i klawiaturę w klawiaturę, aby walczyć o miano najlepszych na świecie. Właśnie dzisiaj rozpoczął się tegoroczny finał.

Impreza pod szyldem Intel Extreme Masters zawitała do Polski po raz drugi, ale to pierwszy raz w kraju nad Wisłą odbędzie się wielki finał całego sezonu, w trakcie którego poznamy najlepszych z najlepszych. Tradycją było to, że ostateczne zawody odbywały się w Hanowerze w trakcie odbywających się właśnie targów CeBIT. W tym roku zaszczyt zorganizowania najważniejszej imprezy na mapie e-sportu dostąpili Polacy. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że zeszłoroczne IEM w Katowicach była jednym z najlepszych turniejów w historii tych zawodów. Sam Spodek został odwiedzony przez ponad 50 tys. osób, a stream na żywo w siedmiu różnych językach oglądało aż 5 mln osób na całym świecie ze 178 krajów. Czy potrzeba czegoś więcej, aby przekonać e-sportowców, że to właśnie Polska jest mekką wirtualnych zmagań?

W tym roku na graczy czeka mnóstwo nagród do zdobycia, a na odwiedzających jeszcze więcej atrakcji. W finale zmierzą się między innymi najlepsi gracze i zespołu w: League of Legends, StarCraft II: Heart of Swarm, FIFA 14, Counter-Strike: Global Offensive czy też – po raz pierwszy w historii imprezy - Heartstone. Osobiście żałuję, że na scenie nie zobaczymy najlepszych graczy w najpopularniejszą grę piłkarską na świecie, czyli FIFA 14. Co prawda w trakcie imprezy odbędzie się turniej w tę grę, ale weźmie w nim udział tylko czterech graczy wyłonionych w ramach internetowych eliminacji. Sam – jako maniak FIFY 14 i człowiek, który zawsze chciał wziąć udział w Mistrzostwach Polski, ale brakowało mu… kohones - z chęcią śledziłbym stream z meczami najlepszych e-sportowców na świecie.

iem-plan

Impreza rozpoczęła się dzisiaj o 13.00 dla odwiedzających. Osoby, które miały wykupione wejściówki, mogły wejść do Spodka już o godzinie 11.00. Dzisiaj w planie zawodów przewidziano mecze grup A i B w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive oraz RO16 w StarCraft II. Z dnia na dzień będzie oczywiście ciekawiej i już jutro, czyli w sobotę odbędą się mecze finałowe obu grup LoL-a oraz ćwierćfinały i półfinały StarCraft II. Cały czas będą także trwały zmagania w ramach CS-a. Niedziela to oczywiście to, co gracze lubią najbardziej, czyli finały rozgrywek oraz premierowy pokaz gry Titanfall.

Jednak zmaganiach najlepszych graczy na świecie to nie jedyne atrakcje dla odwiedzających. W trakcie Intel Extreme Masters swoje produkty, gry i oferty zaprezentuje mnóstwo firm i sklepów. Po szczegóły odsyłam do tekstu Szymona.

Jeśli chcecie śledzić imprezę, to na Twitterze, Facebooku i Instagramie używany jest oficjalny tag #IEM. Oczywiście cały czas można też oglądać streaming z katowickiego Spodka, także w języku polskim.

Watch live video from ESL_Poland2 on www.twitch.tv

Watch live video from ESL_Poland on www.twitch.tv

Na miejscu jest także liczna ekipa Spider's Web w osobach Ewy Lalik, Szymona Radzewicza, Dawida Kosińskiego i Piotra Grabca, którzy każdego dnia będą dla Was relacjonować i opisywać najważniejsze wydarzenia w trakcie Intel Extreme Masters 2014.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst