REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Już za tydzień finały Intel Extreme Masters! Oto największe atrakcje czekające na odwiedzających katowicki Spodek

Tegoroczne finały Intel Extreme Masters po raz drugi będą rozgrywane w katowickim Spodku. W imieniu redakcji Spider’sWeb, patrona medialnego wydarzenia, gorąco zapraszam Wam do wzięcia udziału w widowisku o rekordowej ilości nagród i atrakcji. Rozpoczynające się 14 marca finały będą większe, ciekawsze i bardziej atrakcyjne, niż kiedykolwiek wcześniej.

07.03.2014
14:41
Już za tydzień finał Intel Extreme Masters 2014! Oto atrakcje turnieju
REKLAMA
REKLAMA

intel exteme masters 3

Zobacz, jak mistrzowie walczą o prawie półtora miliona dolarów

Podczas najważniejszych dni międzynarodowych Intel Extreme Masters 2014 odbędą się turniejowe finały najpopularniejszych e-sportowych tytułów. W hali Spodka zmierzą się najlepsi gracze w League of Legends oraz Starcrafta II. Jest o co walczyć, ponieważ pula nagród wynosi łącznie 254 000 dolarów. Równie emocjonująco zapowiadają się finały EMS One, poświęcone Counter Strike: Global Offensive. Na 16 drużyn, które zakwalifikowały się do finałów, jedna pochodzi z Polski. Ekipa Virtus.pro powalczy o 250 000 dolarów. Redakcja Spider'sWeb będzie na miejscu, żeby trzymać za nią kciuki. Równocześnie miłośnicy FIFY 14 zmierzą się w finałach rozgrywek Your Road to Katowice, z kolei fani gry karcianej od Blizzarda – Hearthstone, stoczą ostateczne boje o miano najlepszego gracza.

intel extreme masters 3

Powalczyć będziecie mogli również Wy – podczas atrakcji przygotowanych dla odwiedzających Spodek

Podczas gdy profesjonalni gracze będą walczyć o puchary IEM oraz EMS One, organizatorzy oraz ich partnerzy przygotowali wiele atrakcji dla odwiedzających katowicki Spodek. Największą przestrzeń zajmie Intel Exprerience Zone. Tutaj każdy będzie mógł zetknąć się z nowinkami technologicznymi Intela oraz zagrać na najpotężniejszym sprzęcie pod słońcem. Główny organizator niczego sobie nie odmawiał – w Experience Zone nie zabraknie nawet bolidów Formuły I, w których będzie można spróbować swoich sił na symulatorze. Intel zamierza oddać łącznie ponad 100 stanowisk dla graczy. Technologiczny moloch zaproponuje wszystkim gościom takie tytuły jak League of Legends, StarCraft 2: Heart of the Swarm, trzecią ARMĘ oraz produkcje Batman: Arkham Origins i Call of Duty: Ghosts, wyświetlane na imponujących ekranach 4K.

intel extreme masters 6

Odwiedzenie przestrzeni organizatora będzie również dobrą okazją na zabawę z Oculus Rift. Intel odda w ręce zwiedzających najmniejsze na świecie komputerki desktop, na których będziecie mogli zagrać w FIFĘ 14 oraz pochwali się swoimi dotykowymi ultrabookami, wyposażonymi w najnowszą Cywilizację oraz rozczarowujące Total War: Rome 2. Dla zwiedzających z zasobnymi kieszeniami organizator przygotował limitowany zestaw siedmiu potężnych komputerów, z obudowami zaprojektowanymi specjalnie z myślą o Intel Extreme Masters. Fiu, dużo tego. Już zacieram ręce na Oculus Rift.

intel extreme masters 5

Co najlepsze, Intel to nie jedyna firma, który przygotowała dla zwiedzających ciekawe atrakcje.

ROCCAT, producent sprzętu dla graczy we współpracy z Gaijin Entertainment zorganizuje turniej popularnej gry War Thunder. Co ciekawe, na stanowisku firmy będzie można posłuchać pilotów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie praz pilota MiGa-29, Witolda Sokoła. Panowie w mundurach codziennie, przez trzy dni imprezy, będą przeprowadzać szybką szkołę latania. Na stoisku ROCCATa pojawi się również pożądany Oculus Rift oraz wiele nagród do zgarnięcia. To również w hali Spodka po raz pierwszy będziemy mogli przetestować Ground Forces, rozszerzenie do popularnego, darmowego tytułu War Thunder, wprowadzające grywalne wojska lądowe. World of Tanks może czuć się zagrożone? Przekonamy się w Katowicach.

intel extreme masters 7

Firma ASUS z okazji Intel Extreme Masters zabawi zwiedzających pokazami overclokingu, a także przeprowadzi otwarte turnieje gier. BenQ przetestuje umiejętności zwiedzających podczas rozgrywek Conuter Strike: Global Offensive, natomiast zarówno Komputronik, jak również NTT System przeprowadzą otwarte turnieje w Pro Evolution Soccer. Kingston HyperX pozwoli Wam udowodnić, ile jesteście warci w League of Legends, natomiast Blizzard będzie promował swoją najnowszą grę karcianą – Hearthstone. Niezwykle ciekawie zapowiada się również pokaz najnowszego dziecka Electronic Arts – gry Titanfall. Zwiedzający Spodek będą mogli wziąć udział w zmaganiach ogromnych mechów zaraz po premierze gry. Wszyscy zmęczeni komputerowymi zmaganiami odpoczną w specjalnie do tego stworzonej strefie chilloutu, za którą odpowie miasto Katowice. Nie zabraknie również miejsc ku pokrzepieniu brzuchów, natomiast wymienione wyżej atrakcje to wciąż nie wszystko, co zaplanowali organizatorzy oraz partnerzy.

intel extreme masters 8

Co, gdzie i kiedy oraz dlaczego musicie jutro odwiedzić Spider’sWeb?

REKLAMA

Finały Intel Extreme Masters odbędą się w dniach 14-16 marca w katowickim Spodku. Wejście na imprezę jest w pełni darmowe. Niestety, mając w pamięci ubiegłoroczną edycję imprezy, ilość chętnych na pewno przewyższy powierzchniowe możliwości Spodka. Ze względu na przepisy bezpieczeństwa organizatorzy wprowadzają limity jednocześnie obecnych w hali. Z tego powodu warto zajrzeć jutro na Spider’s Web. Będziemy mieli dla Was 10 wejściówek, które uprawnią do wejścia na halę Spodka bez stania w długiej kolejce. Bilety są o tyle cenne, że ich pula przeznaczona do oficjalnej sprzedaży została wykupiona w mniej, niż godzinę.

intel extreme masters 9
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA