Foto  / Artykuł

Szukasz fotograficznych inspiracji? Sprawdź The Image Story

W życiu każdego fotografa przychodzi moment wypalenia. Brakuje weny, brakuje pomysłu i wydaje się, że „wszystko już było”. W takich chwilach warto czerpać inspiracje od innych, doświadczonych fotografów. Pomóc w tym może strona The Image Story, na której nie tylko obejrzymy świetne kadry, ale poznamy też całą historię, która im towarzyszyła.

W chwilach twórczego kryzysu bywa tak, że samo przeglądanie zdjęć to za mało. Oglądając piękny krajobraz myślimy sobie, że fotograf znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, a przy tym miał ze sobą odpowiedni sprzęt. Tymczasem za większością świetnych zdjęć stoi nie mniej ciekawa historia, która w większości internetowych galerii zostaje po prostu pominięta.

the image story 3

Serwis The Image Story pozwala poznać historię, która stoi za fotografiami. Chociaż mówi się, że obraz wyraża więcej niż tysiąc słów, pewne historie po prostu muszą ujrzeć światło dzienne. Bywa, że kulisy powstawania zdjęcia nadają fotografii zupełnie inny kontekst.

Właśnie dla takich zdjęć powstał serwis fotograficzny The Image Story. Zawiera on fantastyczne zdjęcia, jednak sama galeria to tylko wierzchołek góry lodowej. Po kliknięciu wybranej fotografii poznajemy kulisy sytuacji przed, w takcie i po wykonaniu fotografii. Autor opowiada o swoich inspiracjach, zamiarach i kontekście, w jakim fotografia została uchwycona. Możemy przeczytać o decyzjach fotografa i o problemach, z jakimi musiał się zmierzyć wykonując zdjęcie. Autorzy różnie podchodzą do historii – jedni skupiają się na miejscu i czasie, inni na sprzęcie, a jeszcze inni tworzą poetycką opowieść.

Jest to potężna kopalnia inspiracji i wspaniałe miejsce do nauki i poszerzania horyzontów.

the image story 2

Nie mniej istotne są także szczegółowe dane techniczne odnośnie sprzętu i ustawień, które pozwoliły wykonać zdjęcie. Autorzy często zdradzają także cały proces obróbki, a także pokazują jak wyglądało zdjęcie prosto z aparatu i po obróbce.

Strona The Image Story wyróżnia się fantastycznym designem, który zachęca do poznawania kolejnych historii. Serwis powstał w styczniu tego roku i przez ten czas zgromadził kilkadziesiąt fotografii. Ta liczba może nie powala, ale dzięki ostrej selekcji autorzy serwisu utrzymują bardzo wysoki poziom.

Ty także możesz zostać autorem zdjęć w serwisie. Swoje zgłoszenia można zostawiać na specjalnej podstronie. Administratorzy The Image Story wybierają najciekawsze ich zdaniem zdjęcia i zgłaszają się do wybranych fotografów po historię. Jeśli będzie ona równie ciekawa jak zdjęcie, zgłoszenie zostaje przyjęte, a na serwis trafia nowa podstrona.

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnych nowych zdjęć, możesz zapisać się do newslettera. The Image Story ma ogromny potencjał i warto śledzić rozwój tego projektu. Strona na stałe zagościła w moich zakładkach.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst