REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Antyweb i Spider's Web przedstawiają: poradnik linkowania dla Wirtualnemedia.pl

Dzisiaj po raz kolejny okazało się, że branżowy serwis WirtualneMedia nie potrafi linkować. No chyba nie potrafi, skoro cytując Spider's Web zamiast wstawić hiperłącze do tekstu, po naszej interwencji na Twitterze i Facebooku kasuje cały fragment.

Antyweb i Spider’s Web przedstawiają: poradnik linkowania dla Wirtualnemedia.pl
REKLAMA
178 interakcji
dołącz do dyskusji

To zresztą nie pierwszy raz, gdy coś takiego ma miejsce. Na podobne praktyki ze strony WirtualneMedia.pl zwracał uwagę wcześniej Grzesiek Marczak z Antyweba. W naszym przypadku to również nie pierwsza taka sytuacja z tym serwisem. W związku z tym, wspólnie z Antyweb.pl przygotowaliśmy poradnik dla redaktorów Wirtualnemedia.pl na temat tego jak wstawia się linki.

REKLAMA
wirtualnemedia – spidersweb
wirtualnemedia – bez spidersweb

To bardzo proste.

Zapewne Wirtualnemedia działają pod kontrolą aplikacji do zarządzania treściami w serwisie internetowym. Może to Wordpress, a może własny CMS. Obojętnie jednak czym posługuje się redakcja Wirtualnychmediów, zasada jest wszędzie taka sama.

W edytorze danego wpisu zaznaczamy odpowiedni fragment tekstu, w którym cytujemy inne medium. Następnie wybieramy ikonę przypominającą spinacz, po czym wyskakuje nam popup z edycją linka.

Tam też wpisujemy adres URL medium, które cytujemy. Klikamy w "dodaj odnośnik" i voilla, w tekście pojawia się hiperłącze!

poradnik dla Wirtualnemedia
REKLAMA

To całość trudnej sztuki wstawiania linków do mediów zewnętrznych. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik rozwiewa wszelkie wątpliwości redakcji Wirtualnychmediów!

O poradniku czytaj też na Antyweb. <= Wirtualnemedia - zwróćcie proszę uwagę na to, jak w praktyce wygląda link do zewnętrznego medium.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA