Tech  / News

AKTUALIZACJA: Zgadliśmy! Grawitacja na VOD? To może być hit na miarę pierwszego filmu Warner Bros w ofercie CDP.pl

Michał Gembicki z CDP.pl wrzucił dziś na Twittera informację o tym, że jego firma podejmuje współpracę z Warner Bros w kwestii dystrybucji filmów. Na start czeka nas "kosmiczna premiera". Postanowiłem sprawdzić i na podstawie oferty Warner Bros za granicą pogdybać, o jaki film może chodzić - i mam już swój typ.

Informacja o dołączeniu do oferty filmów w CDP.pl pojawiła się dziś na Twitterze, ale na oficjalne ogłoszenie warunków współpracy musimy poczekać. Niestety, przedstawiciele CDP.pl na razie milczą jak grób i nie chcą zdradzić nic na temat nadchodzącej premiery. Wiemy tylko to, że będzie "kosmiczna". Nie znaczy to jednak, że nie da się wywnioskować, jakie to będą filmy.

Filmy w CDP.pl to nie nowość

CDP.pl, czyli będąca następcą analogowego CD Projektu platforma Cyfrowej Dystrybucji Plików wystartowała mniej więcej półtora roku temu, a w zeszłym roku oprócz elektronicznych kopii gier trafiły na wirtualne półki sklepu inne produkty. Do oferty dołączyły książki i komiksy oraz właśnie filmy. Oferta stale się rozszerza

warner vod

Nie mamy tutaj jednak klasycznego modelu VOD. CDP.pl sprzedaje filmy na własność jednocześnie starając się zachować w miarę konkurencyjne ceny w stosunku do usług, gdzie na obejrzenie filmu mamy ograniczoną ilość czasu. O samej usłudze Filmów w CDP.pl pisałem już na łamach Spider's Web.

Dzisiaj chcę się skupić na nowym partnerstwie z Warner Bros

Po ogłoszeniu i braku informacji na temat filmu zacząłem się zastanawiać. Owszem, wskazówka "kosmiczna premiera" to mało, ale na Wikipedii trafiłem na bardzo fajną listę filmów wydanych przez Warner Bros - są tutaj produkcje, które współtworzyli, stworzyli od początku sami lub których dystrybucją się zajmują. Mam nadzieję, że CDP.pl nie uraczy nas jakimś starociem - chociaż może stawiają na klasykę, kto wie?

grawitacja

Mam jednak wrażenie, że ten "kosmiczny" film to będzie nic innego, jak udana Grawitacja. Jako jedyny z listy z ostatich dwóch lat pasuje do tego opisu. Co prawda jest to jak na razie jedyny tytuł, w którym doceniłem technologię 3D i nie sądzę, aby do sieci trafiła trójwymiarowa wersja tego filmu, ale jestem też zdania, że historia osamotnionej w kosmosie Sandry Bullock jest warta poznania nawet za pośrednictwem klasycznego komputerowego monitora.

Ale czy na pewno będzie to nam dane w CDP.pl?

Co ciekawe, Grawitacji nie ma w ofercie niemieckiego serwisu VOD od Warner Bros. Możliwe więc, że mówiąc o Grawitacji nieźle przestrzeliłem, albo... premiera odbędzie się jednocześnie na niemieckiej i polskiej platformie. Z powodu braku obecności Grawitacji w niemieckim VOD stwierdziłem jednak, że może chodzić o coś innego.

cdp grawitacja

Może CDP.pl ma na myśli Supermana: Człowieka ze Stali? W końcu to też kosmita, a akcja filmu nie dzieje się wyłącznie na ziemi. A może widowiskowy Pacific Rim? Ten film z kolei pasowałby mi gatunkowo do reszty filmów trafiających do CDP.pl i lepiej pasuje do klasycznego profilu klienta CDP.pl, czyli gracza.

O tym, o jaki film faktycznie chodzi, przekonamy się w przeciągu kilku dni. Ja stawiam jednak na Grawitację.

PS Przeoczyłem fakt, iż Grawitacja jest dostępna w iTunes. Można kupić film w jakości HD z polskimi napisami.

*wszystkie kadry z filmu Grawitacja pochodzą z serwisu Filmweb

AKTUALIZACJA

Wczoraj wytypowaliśmy Grawitację, jako film, o którym Michał Gembicki z CDP.pl pisał na Twitterze. Dzisiaj firma potwierdziła te informacje.

CDP.pl oficjalnie informuje o zawarciu umowy dystrybucyjnej z Warner Bros - Home Entertainment. Dotyczy ona cyfrowej dystrybucji filmów, wśród których, przedpremierowo znalazła się, nominowana w dziesięciu kategoriach do Oscarów Grawitacja. Film będzie dostępny w cenie 9,99 zł.

Wprowadzenie do oferty filmowej cdp.pl tytułów z Warner Bros. to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Od dzisiaj wszyscy fani filmów znajdą w naszym serwisie największe światowe przeboje, z takimi gwiazdami jak George Clooney, Sandra Bullock, Ryan Gosling czy Leonardo DiCaprio. Rozpoczęcie współpracy z Warner Bros. Home Entertainment, największym dystrybutorem filmów na świecie, to kolejny krok w rozwoju serwisu CDP.pl i umacniania jego pozycji na rynku cyfrowych dostawców multimediów – powiedział Michał Gembicki, Dyrektor Zarządzający Cdp.pl.

Grawitację w cenie 9,99 zł można zakupić przez pierwsze 24 godziny. Promocja jest dodatkowo ograniczona i będzie z niej mógł skorzystać tylko pierwszy tysiąc klientów.

Wytwórnia Warner Bros. w swoim portfolio posiada zarówno takie klasyki jak „Casablanca” i „Mad Max”, jak i największe hity ostatnich lat typu „Mroczny Rycerz”, „Władca Pierścieni”, czy nominowany w 10 kategoriach do tegorocznych Oscarów film „Grawitacja”. Ten ostatni mamy przyjemność zaoferować naszym użytkownikom w rewelacyjnej cenie 9,99 zł! – dodał Dariusz Nazim, Dyrektor E-commerce w Cdp.pl.

CDP.pl przygotowało również drugą promocję. Każda osoba, która zakupi superprodukcję z Georgem Clooneyem i Sandrą Bullock będzie mogła nabyć kolejne filmy z katalogu Warner Bros w specjalnej cenie 24,99 zł. Na początku w ofercie filmowej polskiego dystrybutora pojawi się 30 tytułów z katalogu Warner Bros.

Premiera „Grawitacji” oraz innych filmów WB w CDP.pl już dzisiaj (piątek), 21 lutego o godzinie 20:00. Więcej informacji pod tym linkiem od godziny 20:00.

Współpraca Mateusz Nowak

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst