Operatorzy  / Artykuł

Czy nowa propozycja Play jest rzeczywiście dobra? Postanowiliśmy zrobić małe porównanie ofert na kartę

209 interakcji
dołącz do dyskusji

Po dzisiejszym zaprezentowaniu nowej oferty „Formuła na kartę”  Play chwalił się, że jego oferta jest obecnie najlepsza w Polsce i zostawia w tyle całą konkurencję. Postanowiliśmy to sprawdzić, więc porównaliśmy wszystkie wiodące oferty na kartę na rynku.

Rezultaty mojej pracy postanowiłem zebrać w tabelce, która lepiej niż jakikolwiek tekst  pomoże Wam odpowiedzieć na pytanie „Którą ofertę na kartę wybrać?”. Jest tak, ponieważ, każdy inaczej korzysta z telefonu. Dla osób namiętnie używających SMS-ów z całą pewnością spodoba się Formuła SMS od Play (7 zł za nielimitowane SMS-y), zaś osoby sporo dzwoniące wybiorą Heyah na kartę.

Ci, którym zależy na tanim dostępie do Internetu zdecydują się na ofertę Mobile Vikings (19 zł za pakiet o wielkości 2 GB). Z kolei osoby, które chcą korzystać ze wszystkich usług po trochu wybiorą Formułę 4w1 od Play, droższą ofertę Mobile Vikings lub nju mobile.

Porównanie ofert na kartę

porównanie ofert na kartę

Warto zatem odpowiedzieć na pytanie, czy oferta Play naprawdę jest taka dobra?

Jeśli chodzi o Formułę SMS i 3w1, nie mam wątpliwości, że tak, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy liczą się z każdą złotówką i będą dzwonić przede wszystkim do innych użytkowników w Play. Konkurencja nie oferuje niczego podobnego. Jeśli zaś mówimy o droższej ofercie Formuła 4w1, to lepszą opcją wydaje się tu być tańsza oferta Mobile Vikings. Doładowując telefon za 30 zł w Formule otrzymujemy nielimitowane rozmowy do Play i 100 minut do innych sieci, a do tego nielimitowane SMS-y oraz pakiet internetowy wielkości  1 GB.

mobile vikings oferta na kartę

Z kolei Mobile Vikings za 27 zł oferuje nam nielimitowane rozmowy w Play, 2000 SMS-ów, 76 minut do innych sieci i pakiet internetowy wielkości 2 GB. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, ale dla mnie dodatkowy gigabajt jest cenniejszy niż 24 minuty rozmowy. Z boku pozostaje nju mobile, w którym za około 60 zł miesięcznie mamy nielimitowane dosłownie wszystko, poza Internetem, którego możemy zużyć około 100 MB dziennie, czyli nawet 3 GB miesięcznie. To oferta dla bardziej wymagających i zamożniejszych klientów.

Jak widać, to czy Play jest lepszy od konkurencji, zależy od naszych potrzeb, ale niezależnie od nich można powiedzieć, że nie jest od niej gorszy. Pod niektórymi względami oferta wikingów jest lepsza od odpowiednika Play, jednak nie powinno to martwić fioletowego operatora. Jego głównymi konkurentami nadal są Orange, Plus i T-Mobile.

I uczciwie trzeba przyznać, że nie mają oni do zaoferowania nic, co mogłoby konkurować z zaprezentowanymi dzisiaj formułami.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst