Tech  / News

Onet VOD z ofertą premium dostępne również na telewizorach. Teraz czekamy na ruch konkurencji

Samsung Smart TV ostatnio wzbogacił się o Pudelek.TV, ale informacja o aktualizacji aplikacji VOD.pl wydaje się być zdecydowanie bardziej interesująca. Wreszcie filmowe premiery trafiły na duży ekran.

Choć narzekam na jakość wideo, to bardzo wychwalam działania VOD.pl. Serwis Onetu polecałem niejednokrotnie i za każdym razem podkreślam bogactwo biblioteki oraz dostępność filmowych premier w przystępnych cenach.

Teraz wreszcie dostęp do tej usługi jest możliwy z poziomu aplikacji Smart TV.

vod-onet-premium-samsung-smart-tv-7

Po rozłące z TVN-em serwis wideo na życzenie od Onetu przeszedł gruntowną przemianę i jak się okazało wyszło mu to na dobre. Właścicielom udało się pogodzić 3 modele biznesowe. Wiele tytułów jest dostępnych za darmo z reklamami, część treści dostępna jest w płatnych pakietach w formie abonamentu, natomiast nowości są płatne i kosztują 9,90 złotego. Wygląda to naprawdę nieźle.

Usługa premium pojawiła się w marcu i miała jedną podstawową wadę w postaci dostępu wyłącznie z komputerów z systemami Windows oraz OS X.

Od tego momentu minęło trochę czasu, a aplikacja VOD.pl pojawiła się na większości platform Smart TV oraz urządzeniach mobilnych. Niestety dostępne były tylko wybrane darmowe pozycje.

vod-onet-premium-samsung-smart-tv-8

Teraz sytuacja się zmienia i użytkownicy telewizorów Samsunga mogę też korzystać z płatnej oferty. Zapewne po pewnym okresie wyłączności, aplikacja w tej formie trafi na pozostałe telewizory z funkcjami sieciowymi. A VOD Onetu jest dostępne nawet w Philipsie, Sharpie, czy Toshibie, które nie należą do najbardziej multimedialnych telewizorów na rynku.

W Smart TV brakuje applowskich płatności

Nie mam dostępu teraz do Smart TV od Koreańczyków, więc nie wiem jak wygląda proces zakupu, domyślam się jednak, że jest on wciąż zbyt utrudniony. Każdy producent stosuje własną platformę i jednocześnie żaden z nich nie wypracował sobie własnego systemu płatności rodem z Apple, Amazon, czy Google Play. W aplikacjach Smart TV królują sposoby, które tak Polacy lubią, a są tak bardzo niewygodne, czyli SMS-y premium i przelewy ekspresowe z poziomu komputera.

vod-onet-premium-samsung-smart-tv-2

Bardzo chciałbym, aby w telewizorach Samsunga pojawił się jeden portfel do wszystkich aplikacji, tak by wygodnie móc kupować filmy z oferty ipla, VOD.pl, Vodeon oraz innych dostawców. Na razie możemy o tym tylko pomarzyć

Onet z szansą na dominację

Nowość w aplikacji Onetu dla Smart TV to kolejny dobry krok w rozwoju serwisu. Czekam na premium w wersji mobilnej z możliwością czasowego zapisania na dysk (kolejne marzenie ściętej głowy) oraz dostęp z pozostałych platform mobilnych. Ponadto w ofercie brakuje jeszcze umów z paroma mocnymi dystrybutorami, tak aby biblioteka nowości była naprawdę kompletna. Do listy życzeń dołożyłbym jeszcze wielkie seriale.

Onet ma szansę na zgarnięcie sporego kawałka tortu, zwłaszcza że już dziś jest liderem na polskim rynku VOD.

Problem w tym, że potrzebuje poważnej konkurencji, która zmotywowałaby twórców do działania. Chociażby wprowadzenie możliwości wyboru ścieżki dźwiękowej, czy dostęp do dźwięku przestrzennego.

Początek roku 2014 pozwala mieć nadzieje, że będzie lepiej. Dostępność ciekawej oferty premium bezpośrednio na telewizorze, zachęca do pozostawienia swoich pieniędzy. Wciąż jednak są wyraźne braki w jakości i w ilości.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst