Tech  / News

Samsung odpowiada Spider's Web - akcesoria firm trzecich nie będą blokowane

W zeszłym tygodniu wybuchał mała afera, bowiem użytkownicy Samsunga Galaxy Note 3, po aktualizacji smartfona do najnowszego Androida 4.4 KitKat, zauważyli, że nie działają im akcesoria firm trzecich. Z jednej strony pojawiały się informacje, że to celowe działanie koreańskiego producenta, a z drugiej, że to błąd w oprogramowaniu. Postanowiliśmy zapytać u źródła.

Niestety, rzecznik Samsung Polska danego dnia nie był w stanie ustalić źródła problemu. W związku z tym postanowiłem zapytać o szczegóły globalny PR koreańskiego producenta. Dłuższą chwilę zajęło im udzielenie odpowiedzi, ale w końcu otrzymałem maila zwrotnego.

- Już udało nam się zlokalizować problem software’owy z aktualizacją Galaxy Note 3 do Androida 4.4, po której nie działają niektóre akcesoria firm trzecich. Wkrótce udostępnimy nową aktualizację. Zależy nam na tym, aby nasi użytkownicy mieli dostęp do różnorodnych rozwiązań i jednocześnie takich, na których można polegać. Cały czas zamierzamy udzielać wsparcia dla wszystkich naszych rozwiązań, które będą sprawiać problemy zarówno z akcesoriami Samsunga, jak i firm trzecich – napisała nam Carrie Gaffney z firmy MWW Group, która obsługuje PR Samsunga.

To chyba jednoznacznie powinno ukrócić wszystkie dyskusje. Okazało się bowiem, że Samsung zamierza rozwiązać problem użytkowników, którzy korzystali z akcesoriów innych firm. Myślę też, że nie ma sensu dywagować czy to rzeczywiście niezamierzony bug, czy też celowe działanie, z którego lider na rynku smartfonów chce się teraz wycofać. Po pierwsze, pewnie nigdy nie dowiemy się jaka jest prawda. Po drugie, najważniejszy jest efekt końcowy, czyli fakt wypuszczenia kolejnej aktualizacji, po której wszystkie akcesoria powinny działać tak samo, jak wcześniej.

Galaxy Note 3 pismoodreczne

Nawet gdyby Samsung celowo chciałby zablokować obsługę sprzętów innych firm, to teraz otrzymał jednoznaczny komunikat zwrotny – użytkownikom to się nie podoba i chyba nigdy nie spodoba. Owszem, Apple tak robi, ale dzieje się to praktycznie od samego początku. Samsung, gdyby okazało się to prawdą, postanowił zmienić zasady gry w trakcie jej trwania, a to jest po prostu nieuczciwe. Zresztą, gdyby Samsung nie chciał robić tego celowo, to odpowiedziałby od razu, że to jakiś błąd w oprogramowaniu. Zresztą, co to za błąd, który blokuje tylko akcesoria firm trzecich, ale już nie Samsunga...

Tak czy siak, ważne jest to, że wszyscy użytkownicy Note’a 3, którzy zaktualizowali swojego smartfony, wkrótce powinni zauważyć kolejne powiadomienie o nowej wersji oprgramowania. Jeśli ktoś jeszcze nie zaktualizował telefonu, a korzysta z akcesoriów firm trzecich, to radzę na razie się wstrzymać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst