Sprzęt  / News

Aktualizacja: Poznaliśmy ceny! Wiemy, kiedy w Polsce zadebiutują nowe tablety Samsunga z serii PRO

W zeszłym tygodniu, w trakcie targów CES 2014 w Las Vegas, firma Samsung zaprezentowała nowe tablety z serii PRO – Galaxy Note PRO oraz trzy modele Galaxy Tab PRO. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, kiedy pojawią się one w Polsce.

Samsung Polska regularnie urządza godzinę ze swoim rzecznikiem na Twitterze. W ten sposób zwykli użytkownicy mogą zadawać nurtujące ich pytania i uzyskać na nie odpowiedzi z pierwszej ręki. Dzisiaj (15 stycznia) również odbyła się taka godzina z rzecznikiem Samsung Polska i w trakcie jej trwania dowiedzieliśmy się kilka ciekawych rzeczy na temat nowych tabletów z serii PRO.

To, co najbardziej powinno nas interesować to data premiery. Rzecznik Samsung Polska zdradził, że tablety Galaxy Tab PRO z ekranami o przekątnej 8,4 i 10 cali, a także 12-calowy Galaxy Note PRO trafią do polskich sklepów pod koniec lutego. Niestety, ich ceny nie są jeszcze znane. Cieszy natomiast to, że nie musimy czekać na premiery najnowszych sprzętów od koreańskiego producenta. Już chyba tylko Google traktuje Polskę jako kraj trzeciego świata i większość urządzeń z serii Nexus trafia do nas ze sporym opóźnieniem.

Kolejną ciekawą informacją dotyczy interfejsu użytkownika. Nasz wielce panujący Przemek zapytał rzecznika Samsunga o to, czy, a jeśli tak, to kiedy, nastąpi zmiana TouchWiza na kafelkowy interfejs pokazany właśnie na nowych tabletach z serii PRO. Odpowiedź okazała się dość zaskakująca, bowiem na jednym sprzęcie będzie można korzystać jednocześnie z obu interfejsów. Na jednym ekranie będziemy mieli możliwość ustawienia TouchWiz, a na drugim kafelków PRO.

Muszę przyznać, że wybór interfejsu wydaje mi się bardzo ciekawy. Bardzo spodobała mi się nowa, kafelkowa wizja koreańskiego producenta i z chęcią – jeśli już miałbym jakieś urządzenia Samsunga – zrezygnowałbym z TouchWiza. Jednak zastanawiam się, jak zniosą to tablety. Nie jest tajemnicą, że większość nakładek producentów z czasem mocno obciąża sprzęty mobilne, przez co te po kilku tygodniach zaczynają wyraźnie zwalniać. Poza tym owe nakładki zajmują coraz więcej pamięci i zamiast 13-14 GB wolnego miejsca (w przypadku modelu 16 GB) mamy już tylko 8-9 GB. Tymczasem tutaj Samsung chce w jednym sprzęcie upchnąć dwa rodzaje interfejsów. To musi odbić się na wydajności i przestrzeni dyskowej i raczej nie będzie to wpływ pozytywny. Oczywiście ciężko oceniać to po samych zapowiedziach, ale na to wskazywałaby logika.

Aktualizacja:

Właśnie poznaliśmy ceny tabletów. Prezentują się one następująco:

  • Galaxy Tab PRO WiFi 16 GB (8,4 cala) - 1599 zł
  • Galaxy Tab PRO LTE 16 GB (8,4 cala) - 1999 zł
  • Galaxy Tab PRO WiFi 16 GB (10,1 cala) - 1899 zł
  • Galaxy Tab PRO LTE 16 GB (10,1 cala) - 2299 zł
  • Galaxy Note PRO WiFi 32 GB (12,2 cala) - 2999 zł
  • Galaxy Note PRO LTE 32 GB (12,2 cala) - 3399 zł

Powiem jedno - strasznie drogo!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst