REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Zdjęcie Polaka okrzyknięte jedną z najlepszych fotografii 2013 roku według Huffington Post

The Huffington Post, jeden z najbardziej wpływowych blogów świata, opublikował swoją listę najbardziej uderzających zdjęć artystycznych 2013 roku. Jedną z pięciu najlepszych fotografii jest absolutnie fenomenalne zdjęcie Polaka, Marcina Ryczka. 

20.12.2013
11:34
Zdjęcie Polaka okrzyknięte jedną z najlepszych fotografii 2013 roku według Huffington Post
REKLAMA

O ile z niektórymi wyborami na liście można polemizować, tak zwycięskie zdjęcie Polaka jest fantastyczne. Cieszę się, że wykonał je nasz rodak. Zobaczmy jak wygląda cała lista.

REKLAMA

Life in Blue

huffington-post-zdjecie roku-1

Czeski fotograf i nauczyciel Evzen Sobek co roku udaje się nad zalew Nowe Młyny na czeskich Morawach. Fotografuje tam leniwie płynące wakacyjne dni. Ludzie oddają się prostym przyjemnościom i cieszą się latem. Zdjęcie „Life in Blue” dobrze oddaje ten wakacyjny klimat.

Stinking Holes

Zdjęcie to powstało w Parku Narodowym Yosemite w Kaliforni. Fotograf chciał stworzyć piękny obrazek z przepełnionych bakteriami, cuchnących kwaśnych wód. Jak pisze redkator Huffington Post, na zdjęciu niemal słychać, jak pęcherzyki pękają wypuszczając niemiły zapach.

huffington-post-zdjecie roku-2

River Gambia

Zdjęcie to powstało dzięki sile internetowych społeczności. Jason Florio i jego żona Helen Jones-Florio zbierali dzięki internetowym zbiórkom wystarczającą sumę pieniędzy, aby móc wybrać się w podróż do Afryki. Wędrowali oni pieszo i przemieszczali się kajakami wzdłuż rzeki Gambia, a swoją podróż uwieczniali na wspólnym blogu.

huffington-post-zdjecie roku-3

Afterlife

Zdjęcie to obrazuje skutki huraganu Sandy i przedstawia zniszczony park rozrywki w New Jersey. Fotograf Michael Massaia wykazał się typowym dla siebie, artystycznym spojrzeniem. Artysta fotografuje głównie analogowo, często aparatami, które sam zbudował.

huffington-post-zdjecie roku-4

A Man Feeding Swans in the Snow

huffington-post-zdjecie roku-5

Ta fotografia polskiego fotografa Marcina Ryczka podbiła świat na początku 2013 roku. Tym bardziej cieszy, że została przypomniana na koniec roku przez Huffington Post. Jak pisze dziennik, zdjęcie człowieka karmiącego łabędzie to po prostu nokaut.

REKLAMA

Osobiście uwielbiam minimalizm tej fotografii. Autor zasłużenie wygrał wiele światowych konkursów, w tym m.in. konkurs International Fine Art Photography Award.  Tak idealnie zbalansowana scena jest niemożliwie trudna do spotkania, a tym bardziej do uwiecznienia. Duże brawa, uwielbiam tego typu fotografie!

Zdjęcie zostało wykonane z Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA