REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

W Polsce też można płacić Bitcoinami. Zobacz gdzie uregulujesz rachunek kryptowalutą

Popularność Bitcoinów i innych kryptowalut rośnie w zastraszającym tempie. Także w Polsce coraz więcej osób interesuje się tymi „środkami płatniczymi”. Co ciekawe, przybywa także miejsc, w których można płacić właśnie Bitconami.

04.12.2013
10:40
W Polsce też można płacić Bitcoinami. Zobacz gdzie uregulujesz rachunek kryptowalutą
REKLAMA
REKLAMA

W Polsce jest co najmniej kilkanaście miejsc, w których rachunek da się uregulować kryptowalutą. Oczywiście najwięcej z nich znajdziemy w Warszawie, ale nie tylko stolica przyjmuje Bitcoiny. Pieniędzmi stworzonymi przez Satoshiego Nakamoto da się zapłacić nawet z pokoje w Gdańsku.

Szukanie na własną rękę miejsc, które przyjmują Bitcoin może być żmudne i męczące. Nawet wujek Google może nie znaleźć wszystkich takich lokalizacji. Ale od czego są dobrzy internauci, prawda? W tym celu powstała specjalna mapa. Doliczyłem się na niej aż 31 miejsc w całej Polsce. Jednak wstępny rekonesans wykazał, że miejsca te to nie tylko nie wszystkie to rzeczywiście miejsca takie jak hotele, kawiarnie, bary czy też siłownie. Na liście, chociażby w mojej rodzinne Bydgoszczy, znajduje się blog, na którym można znaleźć wiadomości ze świata kryptowaluty - czyli ktoś wykorzystał mapę, aby się na niej zareklamować. Z drugiej strony, na pewno nie ma też wszystkich miejsc, bo – znowu w Bydgoszczy – jest bardzo przyjemny lokal o nazwie Strefa, gdzie spokojnie da się płacić Bitconami, a na mapie go nie ma.

mapa-bitcoin-polska

Na szczęście jest możliwość dodawania nowych miejsc, więc jeśli wiecie, że gdzieś kryptowaluta jest uznawana za środek płatniczy, to do dzieła.

Z ciekawszych miejsc, w których przyjmowane są Bitcoiny, znalazłem między innymi: Villę SART w Gdańsku, Nocleg Kostrzyn oczywiście w Kostrzynie nad Odrą, Bar dla graczy Level UP w Warszawie czy też Green Hostel w Toruniu. Nie brakuje także takich miejsc, jak agencje social media czy też placówki dydaktyczne. Wybór jest naprawdę spory, a to na pewno jeszcze nie wszystkie lokalizacje.

REKLAMA

Mapę znajdziecie pod adresem www.coinmap.org. W momencie pisania tego tekstu na całym świecie oznaczono 1451 miejsc, w których da się płacić Bitconami. Jeżeli jesteście zainteresowani bitcoinami, to odsyłam do artykułu Beaty Marek: "Bitcoin a regulacje w polskim prawie".

Zdjęcie a bunch of bitcoins - bit coin, the new successful virtual money pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA