REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Oficjalna aplikacja 500px już dostępna w sklepie Windows Phone

Jeden z moich ulubionych portali do dzielenia się zdjęciami, 500px, doczekał się oficjalnej aplikacji w sklepie Windows Phone. Warto dać szansę tak samej aplikacji, jak i całemu serwisowi.

23.12.2013
15:06
Oficjalna aplikacja 500px już dostępna w sklepie Windows Phone
REKLAMA

500px jest serwisem, w którym każdy fotograf może dzielić się swoimi zdjęciami. Zasada działania przypomina trochę popularnego Flickra, ale w moim prywatnym rankingu 500px wyprzedza konkurenta spod znaku Yahoo o kilka długości. Portalem 500px warto zainteresować się nawet, jeśli nie jest się fotografem, a po prostu lubi się oglądać naprawdę dobre zdjęcia. Poziom fotografii na 500px jest niesamowity. Co ważne, do najlepszych fotografii można łatwo dotrzeć, dzięki sekcjom „Popular” i „Editor’s choice”. Więcej o 500px pisałem tutaj.

REKLAMA

Oficjalna aplikacja 500px na Windows Phone do działania wymaga zalogowania się na swoje konto. Jeżeli nie masz konta w serwisie, możesz je założyć z poziomu aplikacji (lub zalogować się przy użyciu Facebooka, Twittera lub Google+).

Aplikacja składa się z sześciu głównych zakładek. Ekran główny daje dostęp do naszego profilu, ustawień i zdjęć (mamy tu wszystkie kategorie znane z „desktopowej” wersji 500px). Po przesunięciu ekranu w prawo mamy szybki dostęp do pięciu kolejnych zakładek z najważniejszymi częściami serwisu. Pierwszą z nich jest „flow”, czyli odpowiednik tablicy z Facebooka ze zdjęciami obserwowanych osób. Kolejne zakładki dają dostęp do śledzonych osób, ulubionych zdjęć, zdjęć popularnych w danej chwili i w końcu do najlepszych zdjęć wybranych przez redakcję.

Samo oglądanie zdjęć jest bardzo wygodne. Po wybraniu fotografii otwiera się ona na całym ekranie (ewentualnie widać czarne pasy, jeżeli zdjęcie ma inne proporcje niż ekran). Najważniejsze jednak jest to, że na zdjęciu nie ma żadnych rozpraszaczy, nawet menu. Po dotknięciu zdjęcia pojawia się jego autor oraz tytuł, a także możliwość zobaczenia opisu, skomentowania zdjęcia, polubienia, lub dodania do ulubionych. Po wybraniu opisu pojawia się on jako warstwa nad zdjęciem – sama fotografia jest przygaszona w tle. Jest to ciekawe, bardzo estetyczne rozwiązanie. Tutaj występuje jednak jeden zgrzyt – tagi w opisie nie są klikalne, zatem ich obecność jest raczej pozbawiona sensu.

Aplikacja 500px pozwala także otrzymywać powiadomienia z serwisu, o komentarzach i polubieniach naszych zdjęć. Ciekawymi wykopaliskami można dzielić się ze znajomymi. Zdjęcia można udostępniać na Facebooku i Twitterze. Ważna dla fotografa informacją jest to, że zdjęć z aplikacji nie można pobierać.

REKLAMA

Rewelacyjną opcją jaką daje aplikacja 500px, jest możliwość przyznania jej uprawnień do dostępu do ekrany blokady telefonu. Dzięki temu jako tło ekranu blokady ustawiane są najlepsze zdjęcia z 500px, które co jakiś czas się zmieniają. Fantastyczna opcja. Dodatkowo kafelek aplikacji wyświetla na ekranie głównym najlepsze zdjęcia, podobnie, jak kafelek galerii. Dostępne są trzy rozmiary kafelka, zatem można sobie ciekawie urozmaicić ekran główny telefonu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA