REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

10 najchętniej komentowanych tekstów w 2013 r. na Spider's Web

Wiemy już, które teksty klikały się najlepiej na Spider's Web w 2013 r. Teraz czas, by sprawdzić, które najchętniej komentowaliście w ostatnich 12 miesiącach. Komentarze, dyskusje z Czytelnikami - to w końcu "sól" naszego bloga.

30.12.2013
13:38
10 najchętniej komentowanych tekstów w 2013 r. na Spider’s Web
REKLAMA

Czasami nas chwalicie, czasami ganicie, czasami dyskusje stoją na bardzo wysokim poziomie, a czasami przez nasze łamy przelewa się potok... hmm.. mocnych słów. Najważniejsze jednak, że chętnie dyskutujecie pod naszymi tekstami, zarówno z nami, jak i między sobą. Za to ślicznie dziękujemy!

REKLAMA

O ile w przypadku najlepiej klikających się tekstów SW w 2013 r. królowała tematyka nc+, o tyle w komentarzach niepodzielnie rządzi Apple. Nic tak dziś nie rozpala łączy internetowych w technologicznych mediach jak Apple. W top 10 są 4 teksty na temat tej amerykańskiej marki.

Sporo także w Top 10 komentowanych tekstów nt. Microsoftu, Nokii oraz Samsunga, co również nie jest chyba zaskoczeniem, gdyż to dziś najgorętsze marki technologiczne na świecie.

Najpopularniejszym tekstem okazał się jednak mój wpis nt. wrażeń z korzystania z Samsunga Galaxy S III po 8 miesiącach od zakupu. Pojawiło się pod nim ponad 400 komentarzy!

10. Zgiń Windowsie, maro poprzedniej ery, niech twój nowy CEO okaże się ukrytą opcją open-source’ową - 250 komentarzy

Ewa Lalik: Powiadają, że nieszczęścia lubią chodzić parami. Prawda to, choć nieszczęście nieszczęściu nierówne. Tym razem padło na aktualizacje dwóch systemów operacyjnych, których używam. Jeden już okiełznałam, drugi wciąż próbuję, a moja irytacja sięga zenitu. Dlaczego, do jasnej cholery, komputery to wciąż dla zwykłych ludzi czarna magia w porównaniu do na przykład tabletów czy smartfonów?

9. MacBook Air 11″ mid-2013 – zakochałem się w tym maleństwie od pierwszego wejrzenia - 251 komentarzy

Przemysław Pająk: Uwaga! Ten tekst będzie pełen zachwytu nad nowym produktem Apple’a. Hejterzy typu „hejtuję wszystko co o Apple z zasady” są uprzejmie proszeni o bezpośrednie przejście do komentarzy, gdzie bez czytania tekstu będą mogli zbesztać autora tekstu z błotem.

8. iPad traci rynek, bo przeciętny konsument ma złe zdanie o Apple - 263 komentarze

Przemysław Pająk: Jednym z największych zaskoczeń podczas prezentacji najnowszych wyników kwartalnych Apple’a był spadek sprzedaży iPada. Jest to o tyle zaskakujące, że jeszcze kilka miesięcy temu panowało przekonanie, że ten tablet to hit na miarę iPhone’a, a Apple wkrótce będzie nazywany ‚tą firmą od iPadów’.

7. Pół roku z Windows Phone 8 – wady i zalety systemu okiem przeciętnego użytkownika - 264 komentarze

Szymon Radzewicz: Chylę czoła przed redakcyjnymi kolegami, którzy znają mobilny system operacyjny Microsoftu od podszewki, rozpisując się na tematy, które dla przeciętnego użytkownika smartfona są czarną magią. Wiedzy nigdy dosyć, ale to codzienna praktyka jest dla mnie najważniejsza. Lumii w mojej kieszeni stuknęło właśnie pół roku i wydaje mi się, że to odpowiedni czas, aby podzielić się z Wami tym, co sądzę o systemie z Redmond. Spodobało mi się bardzo wiele rzeczy, w kilku się po prostu zakochałem, lecz nie obyło się również bez zgrzytania zębami. Co sądzę o kaflach Microsoftu?

6. 9 mln nowych iPhone’ów – Apple po raz kolejny miażdży krytykę faktami - 275 komentarzy

Przemysław Pająk: Naczytaliście się przez ostatnie dni, że Apple się kończy, że nowe iPhone’y się nie sprzedają, że nikt już nie wierzy w marketingową potęgę amerykańskiej firmy? Bo ja tak, także pod naszymi tekstami na Spider’s Web. Tymczasem Apple jak zawsze – raportuje kolejny rekord sprzedaży przy premierze nowych iPhone’ów. 9 mln w trzy dni – tyle iPhone’ów 5s i 5c sprzedał Apple.

5. Soczysta, świeża i… czerwona Nokia Lumia 820 – moje pierwsze wrażenia - 277 komentarzy

Mateusz Nowak: Od kilkunastu godzin w moich rękach znajduje się Nokia Lumia 820. Telefon, na który długo czekałem i bardzo poważnie się nad nim zastanawiałem. Za kilka dni na łamach Spider’s Web zamieszczę pełną recenzję urządzenia, a tymczasem przygotowałem dla Was spis pierwszych wrażeń z obcowania z Lumią 820.

4. iOS7 to dzieło perfekcyjne – recenzja Spider’s Web - 310 komentarzy

Przemysław Pająk: Siódma odsłona mobilnego systemu operacyjnego Apple’a przynosi największe zmiany wizualno-nawigacyjne od czasu premiery pierwszej wersji jeszcze wtedy iPhone OS w 2007 r. To kompletne przewartościowanie tego, z czym dotychczas kojarzony był interfejs iPhone’a – nie ma tu już ani imitacji fizycznych obiektów, ani obłych ikon. Jest za to poczucie ultranowoczesności, które otwiera wspaniałe nowe perspektywy przed kolejnymi innowacjami. Krótko mówiąc – ja jestem iOS7 zachwycony!

3. A co, jeśli Arnold ma rację i dostawcy internetu powinni płacić za nasze treści? - 313 komentarzy

Ewa Lalik: O Piano Media jakoś ostatnio cicho. Nikt nie chwali się wynikami, nikt też na nie nie narzeka. Jednocześnie wszyscy zdają sobie sprawę, że zarabianie na treściach w sieci to często beznadziejna sprawa. Nikt za bardzo nie chce płacić za nie, więc trzeba szukać pieniędzy inaczej – reklamami display’owymi, sponsoringiem, sprzedanymi artykułami czy aktywnością pozasieciową. A gdyby tak zwrócić się o tantiemy? Tantiemy, które przecież płacimy nawet nieświadomie za potencjalne możliwości użycia utworów.

2. To będzie rok Linuksa - 386 komentarzy

Mateusz Nowak: Przed Linuksem jeszcze nigdy nie rysowała się tak wyraźna przyszłość, jak możemy to zaobserwować obecnie.

1. Samsung Galaxy S III osiem miesięcy później. Oto co mnie w nim denerwuje - 406 komentarzy

REKLAMA

Przemysław Pajak: Lubię sobie czasami wrócić do własnych recenzji hitowych sprzętów sprzed kilku miesięcy, by zweryfikować jak bardzo zmieniła się moja opinia na ich temat. W przypadku tych najlepszych urządzeń, które po raz pierwszy opiniuję po 2 – 3 tygodniach używania, recenzje są często hurraoptymistyczne (choć zawsze szczere). Po kilku miesiącach entuzjazm jednak mija i dostrzega się różne rzeczy, których wcześniej będąc zaślepionym super nowością się nie dostrzega. Postanowiłem przyjrzeć się Samsungowi Galaxy S III osiem miesięcy później.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA