REKLAMA

Assassin’s Creed 4: Black Flag i Watch Dogs za 50 zł w sklepie uPlay? Francuzi nawarzyli sobie piwa

Każdy z Was może dokonać rewelacyjnych zakupów na platformie cyfrowej dystrybucji od Ubisoftu. Zarówno nadchodzący Assassin’s Creed, jak również Watch Dogs możecie nabyć za mniej niż 50 polskich zielonych, jeszcze przed premierą. Oczywiście jest to ewidentny błąd francuskiego molocha. Najważniejszym pytaniem jest to, jak z tego potknięcia wyjdzie sam gigant – obronną ręką, czy może tracąc na wizerunku?

05.11.2013 09.31
Assassin’s Creed 4: Black Flag i Watch Dogs za 50 zł w sklepie uPlay? Francuzi nawarzyli sobie piwa
REKLAMA
REKLAMA

Zarówno Assassin’s Creed 4, jak również Watch Dogs, nabędziecie za 49 złotych i 99 groszy. Co więcej, jak podają Łowcy Gier, z użyciem kodu promocyjnego 10thanks cena spada o kolejne 5 złociszy. Rewelacja, prawda?

Niestety, powyższa oferta raczej na pewno nie wynika z gestu Francuzów, skierowanego w stronę graczy. Zarówno Assassin’s Creed 4, jak również Watch Dogs, dopiero będą miały swoje premiery. Nawet w wersji na PC, gdzie produkcje komputerowe są wyraźnie tańsze od swoich konsolowych odpowiedników, taka stawka w momencie debiutu wydaje się być oderwana od rzeczywistości. Mamy więc do czynienia z błędem w sklepie uPlay, z którego zdążyły już skorzystać setki, o ile nie tysiące graczy. Błędem spowodowanym wyciekiem promocyjnych linków do sieci, za każdym razem z końcówką adresu wskazującą na Nvidię.

W tym momencie dochodzimy do kluczowego zagadnienia – jak z wpadką poradzi sobie sam Ubisoft? Najprostsze rozwiązania są oczywiście dwa. Po pierwsze, francuski wydawca może nie chcieć utracić na wizerunku. W związku z tym sklepowe zamówienia przedpremierowe zostaną respektowane, natomiast my wszyscy będziemy się cieszyć nieźle zapowiadającymi się grami w rewelacyjnej cenie. Nie jest to niemożliwe. Za wzór na tym polu robi Razer, który wpakował się w gigantyczne straty, zachowując jednak twarz oraz ocieplając wizerunek jak nigdy wcześniej.

Oczywiście znacznie bardziej prawdopodobny wydaje się być zwrot pieniędzy i nie respektowanie złożonych zamówień. Ubisoft ma do tego prawo, lecz wraz z uratowaniem własnego tyłka Francuzi stracą wiele z twarzy, którą skrupulatnie budują. Zwłaszcza, że mają przed kim tracić, bowiem zamówień na Black Flag oraz Watch Dogs przybywa w oczach.

Jestem ciekaw, jak rozwiąże się ta sytuacja. Swoje zamówienie, na oba promocyjne tytuły, już złożyłem. Black Flag zamówiłem raczej z obowiązku. Ta seria skończyła się dla mnie na części trzeciej, wyczerpując mój limit zaufania. Watch Dogs to z kolei powiew świeżości ze stajni Ubisoftu. Nie pachnie już co prawda tak atrakcyjnie jak wcześniej, lecz wciąż jest to tytuł, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Ubisoft – Twój ruch

Promocyjne linki:

REKLAMA

Aktualizacja:

Wygląda na to, że chwilę po opublikowaniu tekstu błąd został naprawiony i gry kosztują już 149 złotych.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA