REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Biznes

14-tu finalistów projektu Tech-Match Poland, czyli polskie startupy w drodze do Doliny Krzemowej

Jak donosi Ministerstwo Gospodarki, ogłoszona została już pełna lista firm, które wezmą udział w pilotażowym projekcie o nazwie Tech-Match Poland.

21.11.2013
15:23
14-tu finalistów projektu Tech-Match Poland, czyli polskie startupy w drodze do Doliny Krzemowej
REKLAMA

Tech-Match Poland to projekt realizowany w ramach większego programu InSight2030 into Silicon Valley, zaplanowany na czas od października do grudnia tego roku. Mogły się zgłosić do niego młode polskie firmy działające w internecie. Na początku listopada skończyły się zapisy i zgodnie z harmonogramem dwa dni temu poznaliśmy listę startupów, które się do programu zakwalifikowały.

REKLAMA

Finaliści Tech-Match Poland

Na liście finalistów konkursu znalazły się startupy uznane za mające potencjał nie tylko krajowy, ale też - a może przede wszystkim - globalny. Co więcej, mają one już nie tylko innowacyjny pomysł, ale też gotowe rozwiązania technologiczne, które są już wdrażane komercyjnie. Przedstawiciele tychże startupów dostaną zaproszenie do Doliny Krzemowej na początek grudnia tego roku.

Wcześniej zostanie dla nich przeprowadzone webinarium, podczas którego uzyskają oni pomoc w przygotowaniu prezentacji i konstrukcji modelu biznesowego dla swojego przedsiębiorstwa, który będzie potem prezentowany w Stanach Zjednoczonych. Pełna lista czternastu firm, które się zakwalifikowały do Tech-Match Poland (kolejność nie ma znaczenia, startują one bowiem z równej pozycji) znajduje się poniżej:

 • Bilander Group
 • MxMedia
 • Ace Stream
 • Sher.ly
 • Incuvo
 • MASSPAY
 • Opero Backup
 • Phoenix Systems
 • Transition Technologies
 • Cloud Technologies S.A.
 • Webwerx Tomasz Cichowicz
 • Suntech S.A.
 • InPhoTech
 • PricePanorama.com

Jedną z wymienionych firm jest znane już czytelnikom Spider’s Web sher.ly

W Tech-Match Poland jedną z wytypowanych firm jest testowane na początku tego miesiąca i opisywane przeze mnie na łamach Spider’s Web sher.ly. To polski startup, który prezentuje zupełnie odmienne podejście do synchronizacji danych niźli klasyczne chmury w postaci Dropboksa, iCloud czy Dysku Google. O komentarz w sprawie uczestnictwa sher.ly w Tech-Match Poland poprosiłem Błażeja Marciniaka, który przekierował mnie on do Marka Cieśli - to on zajmował się bowiem udziałem sher.ly w projekcie:

Program Tech-Match Poland to nowość w Polsce, natomiast jest on kopią programów, które od lat są prowadzone przez inne rządy. Już wcześniej byłem na czymś podobnym z All Playerem. Pewnie to, co teraz powstało, czerpie z doświadczeń z tamtego wyjazdu. Zapisy były prowadzone online i wybierało się z listy potencjalnych partnerów biznesowych tych, z którymi jako Sher.ly moglibyśmy nawiązać współpracę.

Na miejscu dostaniemy opiekuna i tzw. advisera od budowy prezentacji i value proposition pod konkretną sytuację. W naszym przypadku będzie to kilka dużych korporacji, z którymi normalnie ciężko byłoby umówić się spotkanie.

Tech-Match Poland przypomina trochę program Piotr Wilama w ramach Acceleration Program, z tym że zamiast konfrontowania swojego modelu biznesowego, mamy tutaj do czynienia z konkretnymi działaniami wspomagającymi sprzedaż polskiej technologii.

- Marek Cieśla, sher.ly

Program InSight2030 into Silicon Valley

Więcej informacji na temat przebiegu Tech-Match Poland będę mógł uzyskać już po powrocie przedstawicieli sher.ly do kraju w połowie grudnia, a tymczasem nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim wytypowanym do programu firmom powodzenia.

REKLAMA

Dodam tylko, że wyjazd przedstawicieli młodych polskich przedsiębiorstw możliwy jest dzięki współpracy polskiego Ministerstwa Gospodarki z biurem akceleracyjnym WPHiL z siedzibą w Waszyngtonie (SVAC), a także partnerskim akceleratorem US-MAC. Więcej informacji na temat zgłoszeń do InSight 2030 into Silicon Valley znajdziecie pod tym linkiem.

Zdjęcie Cloud computing concept pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA