REKLAMA

Plus wystartował ze świąteczną promocją, a w niej smartfony, tablety, laptopy oraz... telewizory

Do Świąt zostały jeszcze prawie dwa miesiące, ale jak widać firmy już teraz się przed nimi zbroją w nowe promocje. Wśród polskich operatorów telefonii komórkowej swoją nową ofertą pochwalił się Plus. Widać po niej wyraźnie, że dla sieci same smartfony to za mało. Oprócz telefonów w sprzedaży pojawią się też tablety, laptopy, routery, a nawet telewizory.

06.11.2013 14.39
Plus wystartował ze świąteczną promocją, a w niej smartfony, tablety, laptopy oraz… telewizory
REKLAMA

Plus przedstawił swoją nową ofertę, w której uwzględnione zostały nowe świąteczne promocje. Klienci sieci będą mogli wybierać i przebierać w najróżniejszych rodzajach urządzeń elektronicznych, które sprzedawać będzie ten operator. Oprócz telefonów komórkowych i tabletów, które coraz częściej oferowane są w modelu abonamentowym wraz z kartami SIM, Plus chce sprzedawać w pakiecie mnóstwo innej elektroniki. I nic dziwnego, skoro po wprowadzeniu ofert no-limits w niskich abonamentach bez telefonu cenami połączeń i internetu konkurować już się nie da.

REKLAMA
plus 8

Brakuje już tylko lodówki i mikrofali

W nowej ofercie Plusa od teraz będziemy mogli kupić wszystko, niemal jak w supermarkecie. Myślicie że żartuję? Lista jest naprawdę długa, a zawiera nie tylko telefony i tablety, ale też modemy 3G i LTE, routery ze slotem na kartę SIM, laptopy, dekodery telewizji satelitarnej oraz, co mnie zaskoczyło chyba najbardziej, telewizory. Aż chce się pomyśleć, że w takim tempie poszerzania portfolio za rok pewnie doczekamy się sprzętów nie tylko z kategorii RTV, ale też AGD.

Za wprowadzeniem do oferty odbiorników TV stoi partnerstwo Plusa z Cyfrowym Polsatem, dzięki czemu klienci podpisujący umowy na abonament telefoniczny i telewizyjny będą mogli obniżyć koszty miesięcznego zobowiązania. Promocje, o dziwo dość jasno i klarownie, opisuje sam Plus. Wymienione są konkretne zestawy urządzeń objętych promocją, jakie będzie można zakupić. Są to urządzenia raczej z niskiej półki, ale ceny też nie są wcale wygórowane.

Nowe promocje w ofercie:

  • Klienci, kupując Plus Abonament lub Plus Internet za min. 59,90 zł, otrzymują możliwość zakupu pakietu telewizji satelitarnej Mini HD Cyfrowego Polsatu z 36 kanałami dla całej rodziny (w tym 6 kanałami HD) z abonamentem 0 zł!
  • Za zestaw smartfon LG Swift L7” oraz tablet Prestigio MultiPad2 Ultra Duo 8.0 3G oraz pakiet telewizyjny Cyfrowego Polsatu klient zapłaci miesięcznie 79,90 zł.
  • Za zestaw internet 15 GB z modemem ZTE MF823 plus smartfon Samsung Galaxy Trend z 400 minutami do wykorzystania na rozmowy oraz pakiet telewizyjny Cyfrowego Polsatu z dekoderem HD 3000 klient zapłaci miesięcznie 99,90 zł. Wysokość abonamentu uwzględnia 100% rabatu na telewizję oraz obniżony o 20 zł abonament telefoniczny.
  • Za internet 15 GB z tabletem Acer Iconia A1 811 7.9” 3G oraz pakiet telewizyjny Cyfrowego Polsatu klient zapłaci miesięcznie 84,90 zł. Wysokość abonamentu uwzględnia 100% rabatu na telewizję.

Promocja “Trzy miej na święta”

Jak się okazuje to nie wszystko, a użytkownicy będą mogli skorzystać jeszcze z dwóch innych ofert, które łączy nazwa “Trzy miej na święta”

  • Dla klientów Plus Abonament jest to zestaw składający się ze smartfona Samsung Galaxy Core oraz telewizora Samsung LED Smart TV 40’’ dostępny za jedyne 99,90 zł! Kupując ten zestaw można też skorzystać z oferty telewizji satelitarnej Cyfrowego Polsatu, która jest dostępna za 0 zł miesięcznie.
  • Klienci Plus Internet mogą skorzystać z zestawu z intrenetem 10 GB z tabletem Acer Iconia A1 811 7,9” 3G, laptopem Acer Aspire E1 530 i routerem domowym LTE ZTE MF28D za 99,90 zł miesięcznie!

Warto też tutaj wspomnieć o zupełnie nowych telefonach, które nazwany został w materiałach promocyjnych “Smartfonami Plusa”. Będzie to rodzina urządzeń z Androidem o ekranach o przekątnej od 3,5 do 5,5 cala, które wyprodukuje dla operatora firma Kazam. Założona została przez dwóch byłych menedżerów HTC i na jej stronie internetowej można pooglądać produkty. Najpewniej to właśnie te telefony będzie sprzedawał Plus pod swoją banderą.

Czy to się opłaca?

Wybrałem dwa najbardziej promowane przez plusa pakiety. Po porównaniu cen w promocji z analogicznym abonamentem bez urządzeń i cenami sprzętu na wolnym rynku nie ma tragedii, ale nie jest to też złoty interes. Nie dziwi mnie to, bo oczywiście nie mam złudzeń i doskonale zdaję sobie sprawę, że nie ma nic za darmo. Operator nigdy nie ma interesu w tym, aby sprzedać użytkownikowi sprzęt po kosztach, a chodzi o to, by pod koniec dwu- lub nawet trzyletniej umowy na użytkowniku zarobił. Nie znaczy to, że oferta Plusa jest bez sensu.

Jakby dobrze policzyć i poszukać, to pewnie kupienie osobno abonamentów na usługi i własnych urządzeń na raty wyszłoby atrakcyjniej cenowo, niźli zaproponowane pakiety Plusa, ale promocja typu all-in-one ma jedną ogromną zaletę: oszczędza użytkownikowi czas. Po jednej wizycie w salonie wychodzi on z pełnym koszem elektroniki, a potem wpłaca co miesiąc abonamenty i zaszyte w nich raty za sprzęt na jedno konto bankowe. Dla wielu osób będzie to znacznie bardziej atrakcyjna perspektywa, niż szarżowanie po marketach w poszukiwaniu najniższych cen.

plus 13

“Operator komórkowy” to już nie tylko komórki

Powoli przyzwyczajam się do tego, że “operator komórkowy” przestał być tylko i wyłącznie dostawcą karty SIM z opcjonalnym telefonem. Sieci w ramach walki o klienta sięgają po coraz nowe kategorie urządzeń. Nie dziwią mnie dodawane do abonamentów tablety ze slotem na karty SIM, komputery z modemami i routerami LTE, ani nawet spotykane czasem atrakcyjne cenowo konsole. Przyznam jednak, że telewizorów się jednak nie spodziewałem, ale sama oferta wydaje się być jednak atrakcyjna, a oferowanie wielu usług i urządzeń jednocześnie z rabatami wiele osób doceni.

Widać wyraźnie, że Plus dużo miejsca poświęca chwaleniu się łącznością LTE o dużej szybkości transferu, na którą do tej pory miał na naszym rynku monopol. Nic w tym dziwnego, skoro zaraz przestanie być to przewagą, gdyż inne sieci już swoje nadajniki LTE testują. Plus wyraźnie zaznacza też, że w zasięgu LTE znajduje się już ponad 60 procent populacji w kraju. To wyraźny sygnał do klientów mówiący “może i niedługo będzie LTE u wszystkich, ale to my mamy już kilka lat doświadczenia i mnóstwo nadajników”.

REKLAMA

Nie jest też zaskoczeniem partnerstwo z Cyfrowym Polsatem, a łączone abonamenty są faktycznie tańsze, niźli abonament na telefon, internet i telewizję brane osobno. Minusem takich pakietów jest niestety fakt, że coraz trudniej porównać oferty nawet od jednego operatora i wybrać tą najodpowiedniejszą dla siebie, ale to nie jest cecha tylko i wyłącznie tej konkretnej sieci, ale całego rynku.

Ponadto Ocenić ofertę Plusa w pełni będziemy mogli dopiero przez pryzmat tego, jakie nowe ceny zaproponuje konkurencja.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA