REKLAMA

Playstation Vita 3G za 539 złotych i dobre gry po 3 złote? Według mnie to dobry interes

Właśnie skończyła mi się umowa w Play i musiałem ją przedłużyć. Miałem jednak spory orzech do zgryzienia. Wiedziałem, że gigabajtowy pakiet internetowy to dla mnie za mało, a 200 minut rozmów to nie jest liczba, która jest dla mnie wystarczająca. Ustaliłem wówczas, że wybieram Formułę 4.0 Unlimited z 2-Gigabajtowym pakietem Internetu. Pozostał tylko jeden szkopuł do ustalenia, a mianowicie, czy mam zdecydować się na sam abonament, czy może dodatkowo wziąć telefon lub inny sprzęt? Jako że mam zeszłoroczny smartfon, nie chciałem brać kolejnego. Gdy już myślałem, że nie zdecyduję się na żaden sprzęt, zobaczyłem, że w Play mogę bardzo tanio kupić konsolę Playstation Vita. Konsolę, która teraz leży w moich rękach.

17.09.2013 17.47
Playstation Vita 3G za 539 złotych i dobre gry po 3 złote? Według mnie to dobry interes
REKLAMA

Czemu zdecydowałem się na kupno konsoli Playstation Vita za pośrednictwem Play? Odpowiedź jest prosta – z powodu ceny. Za Vitę w wersji WiFi należy zapłacić co najmniej 700 złotych. W Play co prawda jest dostępna tylko wersja 3G, której dodatkowa funkcjonalność nie jest mi potrzebna, ale kosztuje ona jeszcze mniej, bo tylko 539 złotych. Jak to jest możliwe? Abonament bez urządzenia kosztuje 49 zł, zaś z Vitą 69 zł. Początkowa dopłata wynosi 59 złotych, a umowa trwa dwa lata. Oznacza to, że za konsolę zapłacimy łącznie (69-49)*24+59 = 539 zł. Jest to śmieszny koszt, zwłaszcza, że oprócz konsoli otrzymujemy dwie karty pamięci o pojemności 4 GB każda.

REKLAMA
PS Vita

Wiele osób zapewne twierdzi, że konsola Playstation Vita jest w tym wypadku tania, ale i tak nie jest opłacalnym zakupem, gdyż gry na nią nie należą do najtańszych. To prawda, ale tylko w wypadku jeśli nie chcemy zakupić abonamentu Playstation Plus. A naprawdę warto go zakupić. Jego cena wynosi 180 złotych i jest on ważny przez 12 miesięcy, co oznacza, że jego koszt to zaledwie 15 złotych miesięcznie. W zamian otrzymujemy dwie gry na Playstation Vita i trzy na Playstation 3. Zapewne co najmniej jedna gra będzie też dodawana na konsolę Playstation 4, ale dopiero po jej premierze. Jednak póki co też jest dobrze. Jeśli posiadamy obie konsole Sony, możemy przyjąć, że za każdą grę płacimy po 3 złote. To dobra cena, zwłaszcza, że do Sony w przeciwieństwie do Microsoftu, w swojej ofercie daje graczom nowe gry, a nie starocie.

psvita
REKLAMA

Dla mnie ten komunikat jest jasny. Sony mówi nam, że jeśli posiadamy konsolę Playstation Vita, 3 lub 4 i nie chcemy wydawać dużych kwot na gry, jest to możliwe. Być może to tylko działanie marketingowe, ale w tym przypadku na mnie zadziałało. Z powodu abonamentu kupiłem Playstation Vita, a teraz, mając już dwa składniki ekosystemu Sony, będzie mi o wiele łatwiej kupić Playstation 4. Choć nie wiem, ile Sony płaci firmom, których gry lądują w Playstation Store, z całą pewnością nie są to zmarnowane pieniądze. Sony wybrało idealny moment na rozpoczęcie tej akcji. Rok przed premierą swojej nowej konsoli dało graczom sygnał, że warto inwestować w ich sprzęt, a nie konkurencji. Gracze na pewno tego sygnału nie zlekceważą, bo jest wyraźny, nawet bardzo. Bo jak inaczej można nazwać rozdawanie gier praktycznie za bezcen?

PS. Playstation Vita w Play chyba sprzedaje się dobrze. Wczoraj jeszcze licznik na stronie mówił o średniej dostępności produktu, dziś o małej. Jak ktoś chce kupić tę konsolę, niech się pospieszy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA