REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dobra wiadomość dla fanów Ligi Mistrzów - rusza sport.vod.pl

Gdy Onet żegnał się z TVN-em obawiałem się, że sekcja wideo portalu będzie powoli umierać. Stało się inaczej i dziś VOD.pl to najlepszy serwis na rynku. Teraz powstał dedykowany serwis dla fanów sportu. Miłośnicy Ligi Mistrzów już dziś mogą odkryć nową jakość.

26.11.2013
18:53
Dobra wiadomość dla fanów Ligi Mistrzów – rusza sport.vod.pl
REKLAMA

Onet posiada od dłuższego czasu prawa do transmisji online Ligi Mistrzów. Usługa ta była promowana, zwłaszcza na początku sezonu, ale ostatecznie gdzieś ginęła w sportowym serwisie. Teraz powstała wyodrębniona sekcja pod adresem sport.vod.pl. Na stronie bez opłat możemy podejrzeć archiwalne spotkania oraz obejrzeć transmisje na żywo.

REKLAMA

Możemy wykupić dostęp do pojedynczego spotkania za 9 zł, odblokować dostęp do wszystkich meczów danego dnia lub wykupić sezonowe karnety.

Jeśli chcemy oglądać wszystkie spotkania danej drużyny to zapłacimy 24 zł niezależnie od tego, jak długo klub będzie walczył w Lidze Mistrzów. Natomiast za 99 zł otrzymamy dostęp do całego sezonu.

vod sport onet 2

Myślę, że to uczciwe ceny, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że roczny dostęp do spotkań NBA kosztuje 645 zł. Oczywiście spotkań Ligi Mistrzów jest mniej i jesteśmy już na półmetku sezonu, ale to i tak lepsza oferta, niż kupowanie odpowiedniego abonamentu w kablówce czy w nc+ wyłącznie dla piłkarskich spotkań.

Propozycja jest jeszcze ciekawsza, jeśli weźmiemy pod uwagę zapowiedź, że wszystkie spotkania począwszy od 26 listopada będą dostępne w jakości HD.

Nie oczekiwałbym tu wybitnej jakości, ponieważ będzie ona dynamiczna w zależności od obciążenia serwerów i naszego łącza, ale i tak nie powinno być tragedii. Spojrzałem na archiwalne spotkania i w przypadku mniej dynamicznych ujęć jakość była ponad przeciętna. Niestety w wielu miejscach „pikseloza” była bardzo widoczna, ale takie są niestety uroki polskiej Sieci i tego szybko się nie zmieni.

vod sport onet 3

Na uwagę zasługuje też sam serwis, który jest zmodyfikowaną graficznie wersją Vod.pl. Dzięki czerwonym akcentom strona nabrała sportowej werwy, a jednocześnie wciąż jest czytelna i intuicyjna. Odpowiednio dobrano też rekomendacje filmów z serwisu VOD, dzięki czemu fani sportu zachęcani są do skorzystania z atrakcyjnych pozycji powiązanych ze stadionowymi emocjami.

vod sport onet 4

Przedstawiciele Onetu zapowiadają, że Liga Mistrzów to dopiero początek i w niedalekiej przyszłości należy spodziewać się kolejnych transmisji sportowych, z przeróżnych dyscyplin.

W sumie trochę szkoda, że oferta nie jest połączona z Eurosport Playerem, którego portal informacyjny został włączony do Onetu w zeszłym roku.

REKLAMA

Przy dobrej jakości, przejrzystym serwisie, na którym nie ma reklam i przystępnej cenie trudno znaleźć powód, aby korzystać z kiepskich serwisów z pogranicza Sieci. Oby jeszcze na Onecie znalazło się więcej atrakcyjnych transmisji sportowych.

Sprawdźcie raport Spider's Web dotyczący mediów sportowych

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA