REKLAMA

Dobra wiadomość dla fanów Ligi Mistrzów - rusza sport.vod.pl

Gdy Onet żegnał się z TVN-em obawiałem się, że sekcja wideo portalu będzie powoli umierać. Stało się inaczej i dziś VOD.pl to najlepszy serwis na rynku. Teraz powstał dedykowany serwis dla fanów sportu. Miłośnicy Ligi Mistrzów już dziś mogą odkryć nową jakość.

26.11.2013 17.53
Dobra wiadomość dla fanów Ligi Mistrzów – rusza sport.vod.pl
REKLAMA

Onet posiada od dłuższego czasu prawa do transmisji online Ligi Mistrzów. Usługa ta była promowana, zwłaszcza na początku sezonu, ale ostatecznie gdzieś ginęła w sportowym serwisie. Teraz powstała wyodrębniona sekcja pod adresem sport.vod.pl. Na stronie bez opłat możemy podejrzeć archiwalne spotkania oraz obejrzeć transmisje na żywo.

REKLAMA

Możemy wykupić dostęp do pojedynczego spotkania za 9 zł, odblokować dostęp do wszystkich meczów danego dnia lub wykupić sezonowe karnety.

Jeśli chcemy oglądać wszystkie spotkania danej drużyny to zapłacimy 24 zł niezależnie od tego, jak długo klub będzie walczył w Lidze Mistrzów. Natomiast za 99 zł otrzymamy dostęp do całego sezonu.

vod sport onet 2

Myślę, że to uczciwe ceny, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że roczny dostęp do spotkań NBA kosztuje 645 zł. Oczywiście spotkań Ligi Mistrzów jest mniej i jesteśmy już na półmetku sezonu, ale to i tak lepsza oferta, niż kupowanie odpowiedniego abonamentu w kablówce czy w nc+ wyłącznie dla piłkarskich spotkań.

Propozycja jest jeszcze ciekawsza, jeśli weźmiemy pod uwagę zapowiedź, że wszystkie spotkania począwszy od 26 listopada będą dostępne w jakości HD.

Nie oczekiwałbym tu wybitnej jakości, ponieważ będzie ona dynamiczna w zależności od obciążenia serwerów i naszego łącza, ale i tak nie powinno być tragedii. Spojrzałem na archiwalne spotkania i w przypadku mniej dynamicznych ujęć jakość była ponad przeciętna. Niestety w wielu miejscach „pikseloza” była bardzo widoczna, ale takie są niestety uroki polskiej Sieci i tego szybko się nie zmieni.

vod sport onet 3

Na uwagę zasługuje też sam serwis, który jest zmodyfikowaną graficznie wersją Vod.pl. Dzięki czerwonym akcentom strona nabrała sportowej werwy, a jednocześnie wciąż jest czytelna i intuicyjna. Odpowiednio dobrano też rekomendacje filmów z serwisu VOD, dzięki czemu fani sportu zachęcani są do skorzystania z atrakcyjnych pozycji powiązanych ze stadionowymi emocjami.

vod sport onet 4

Przedstawiciele Onetu zapowiadają, że Liga Mistrzów to dopiero początek i w niedalekiej przyszłości należy spodziewać się kolejnych transmisji sportowych, z przeróżnych dyscyplin.

W sumie trochę szkoda, że oferta nie jest połączona z Eurosport Playerem, którego portal informacyjny został włączony do Onetu w zeszłym roku.

REKLAMA

Przy dobrej jakości, przejrzystym serwisie, na którym nie ma reklam i przystępnej cenie trudno znaleźć powód, aby korzystać z kiepskich serwisów z pogranicza Sieci. Oby jeszcze na Onecie znalazło się więcej atrakcyjnych transmisji sportowych.

Sprawdźcie raport Spider's Web dotyczący mediów sportowych

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA