REKLAMA

Zapytaliśmy Sony Polska dlaczego konsola PlayStation 4 jest taka droga

Premiera PlayStation 4 zbliża się wielkimi krokami. Po małym zamieszaniu z pre-orderami, gracze mają nowy powód do narzekania. Jest nim polska cena konsoli.

05.11.2013 14.20
Zapytaliśmy Sony Polska dlaczego konsola PlayStation 4 jest taka droga
REKLAMA
REKLAMA

15 listopada nowa konsola Sony zadebiutuje w wybranych krajach na świecie. Polacy muszą poczekać do 29 listopada, gdyż dopiero wtedy PlayStation 4 zagości nad Wisłą. Niedawno pisałem o oburzeniu graczy, którzy zamówili pre-ordery w sklepie Saturn. W przeciwieństwie do amerykańskiego Amazonu, polskie oddziały Saturna nie zgodziły się na sprzedaż zestawów bundle w ramach płatnej rezerwacji pre-order.

sony playstation 4 fb

Teraz gracze wylewają litry jadu na polską cenę nowej konsoli Sony. Na facebookowym profilu PlayStation Polska użytkownicy dopytują o ostateczną cenę. Wielu z nich jest oburzonych przeciekami dotyczącymi ceny konsoli w Polsce i porównuje ją do oferty np. niemieckiego Amazonu. Dlatego postanowiłem zapytać u źródła o to skąd się wzięła polska cena PlayStation 4.

Przykładem niech będą oferty sklepów Mediaexpert i RTV EURO AGD w których PlayStation 4 kosztuje odpowiednio 1789,99 zł i 1790 zł.

Pojawiało się sporo pytań i wątpliwości dotyczących dostępności zestawów w dniu premiery. Dlatego też i o nie zapytałem u źródła

REKLAMA

Polska cena konsoli Sony PlayStation 4 rzeczywiście jest wyższa od tej, która obowiązuje m.in. u naszych zachodnich sąsiadów. Należy jednak pamiętać o różnicy w podatkach i wahaniach kursu euro, który może mieć znaczący wpływ na końcową cenę.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA