Niezbędnik dla Windows Phone: z aplikacją Nokia Refocus zmienisz ostrość po wykonaniu zdjęcia

Lokowanie produktu

Nokia Refocus to nowa aplikacja, która jest małą rewolucją w aplikacji mobilnej. Aplikacja pozwala na ustawiania ostrości zdjęcia już po wykonaniu fotografii. Zdjęciami z aplikacji można dzielić się ze znajomymi, przy czym oni również mają możliwość zabawy ostrością.

14.11.2013 15.22
Niezbędnik dla Windows Phone: z aplikacją Nokia Refocus zmienisz ostrość po wykonaniu zdjęcia

Nokia Refocus przynosi do smartfonów funkcjonalność znaną z nowatorskich, choć mało znanych aparatów Lytro. Mowa o możliwości zmiany ostrości na zdjęciu już po jego wykonaniu. Program Nokia Refocus umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie wybranie na nim punktu, gdzie ma być skupiona ostrość. Można w ten sposób ciekawie bawić się głębią ostrości.

nokia refocus

Smartfon oczywiście nie da tak płytkiej głębi ostrości jak profesjonalna lustrzanka, ale przy odrobinie wprawy zdjęcia z Lumii pozwalają uzyskać bardzo ciekawy efekt. Aplikacja działa najlepiej, gdy fotografuje się obiekt z bliska. Na zdjęciach widać wtedy głębię, dzięki czemu za pośrednictwem Nokia Refocus można zmieniać punkt ostrości i wybierać, czy ostry ma być pierwszy plan, tło, czy coś pomiędzy.

Kliknij, aby zmienić ostrość.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Podczas wykonywania zdjęcia smartfon należy trzymać nieruchomo. Aparat zrobi w tym czasie serię zdjęć, automatycznie przesuwając punkt ostrości od pierwszego planu aż po horyzont. Po złączeniu zdjęć otrzymujemy fotografię, na której możemy zmieniać ostre obszary. Aplikacja może także działać w drugą stronę – po wybraniu opcji „Wszystko jest ostre” na zdjęciu uzyskujemy wszystkie plany ostre. Aplikacja pozwala także uwydatnić kolor zdjęć, jeśli chcemy. Możemy wybrać jeden kolor, który będzie akcentem na czarno-białym zdjęciu.

Kliknij, aby zmienić ostrość.

Gotowe zdjęcie można udostępnić za pomocą Facebooka lub innych portali społecznościowych, lub maila. Aplikacja gotowe zdjęcie wysyła do chmury SkyDrive, a następnie tworzy do niego łącze, które można udostępnić znajomym. Każda osoba oglądająca zdjęcie może zmieniać na nim punkty ostrości.

Kliknij, aby zmienić ostrość.

Aplikacja Nokia Refocus dostępna jest dla smartfonów Nokia Lumia wyposażonych w aparat z technologią PureView. Obecnie obsługiwane są następujące smartfony: Lumia 920, Lumia 925, Lumia 928 i Lumia 1020, przy czym wymagana jest aktualizacja do najnowszej wersji systemu Windows Phone o nazwie Amber. W dniu premiery Lumia 1520 także dostanie wsparcie aplikacji.

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu