REKLAMA

GoClever Insignia 5 - dwie baterie, cztery rdzenie, pięć cali i cena 749 zł

„Najlepszy smartfon jaki stworzyliśmy” – W ten sposób o smartfonie Insignia 5 wypowiadają się pracownicy GoClever. Jest to całkiem odważne stwierdzenie, gdyż GoClever to jedna z najlepszych polskich firm produkujących urządzenia mobilne. Po wyjątkowo tanim modelu Quantum 4 GoClever celuje nieco wyżej i tworzy droższy telefon, wyposażony w 5-calowy wyświetlacz oraz dwie wymienne akumulatory. Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem obiecująco.

06.11.2013 18.17
GoClever Insignia 5 – dwie baterie, cztery rdzenie, pięć cali i cena 749 zł
REKLAMA

Specyfikacja urządzenie jest bardzo dobra jak na telefon z niższej półki cenowej.

REKLAMA

Pierwszym elementem budzącym szczere zdziwienie jest 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Niewiele telefonów w tym przedziale cenowym może pochwalić się podobnymi parametrami. Odpowiednią do codziennej pracy wydajność powinien zapewnić czterordzeniowy procesor Cortex-A7 cechujący się częstotliwością taktowania zegara rdzeni równą 1,5 GHz oraz 1 GB pamięci RAM.

GOCLEVER_INSIGNIA_5_front
GOCLEVER_INSIGNIA_5_backpanels

Oprócz tego GoClever Insignia 5 ma dwa aparaty fotograficzne.

Tylni jest wyposażony w matrycę o rozdzielczości 8 Megapikseli, zaś w przypadku przedniej kamery parametr ten wynosi 2 Megapiksele. Oczywiście tylny aparat dodatkowo ma diodę błyskową. Kolejne parametry to obsługa dwóch kart SIM, moduł WiFi, Bluetooth, GPS (wraz z polskimi mapami) oraz radio FM. System operacyjny to Android 4.2 Jelly Bean. Producent chwali się również idealnie dopasowaną gumową obudową, którą można dowolnie spersonalizować za pomocą folii ochronnej. Voucher na folię będzie dodany do pierwszych 400 smartfonów, które można kupić w sklepach X-Kom oraz Tanio.net.

Jednak tym, co może podobać się najbardziej jest dodanie do telefonu aż dwóch akumulatorów o pojemności 2000 i 4000 mAh.

Można ich używać zamiennie. I tak, jeśli zależy nam na długim czasie pracy smartfona, będziemy mogli go pogrubić większym ogniwem. Jeżeli jednak wolimy mieć cienki telefon, należy zdecydować się na mniej pojemny akumulator. Rozwiązanie to jest ciekawe, choć nie pionierskie. Stosował już je Pentagram w swoich smartfonach Monster i Combo. Widocznie spodobało się użytkownikom, skoro GoClever stara się podebrać konkurentowi ten pomysł.

GOCLEVER_INSIGNIA_5_back

Widać, że polskie firmy są świadome swojej pozycji.

Nie mogą one liczyć na przywiązanie użytkownika do samej marki, więc produkują sprzęt ciekawszy niż głównonurtowa konkurencja. Decydują się nie tylko na walkę ceną, ale rzadko spotykanymi możliwościami, takimi jak podwójny akumulator czy możliwość personalizacji telefonu. Oczywiście niemal niemożliwe jest, że polskie marki przebiją się do świadomości klientów na całym świecie, ale warto byśmy my zaczęli na jego stawiać.

REKLAMA
GOCLEVER_INSIGNIA_5_full

Po pierwsze, wspomożemy w ten sposób polską gospodarkę i przedsiębiorstwo. Po drugie, w wielu przypadkach kupimy dobry sprzęt za śmieszne pieniądze. Po trzecie, na sprzęt ten będziemy mieć gwarancje. Jest to bardzo ważne, gdyż kupując tanie urządzenie możemy zdecydować się na kiepski sprzęt jednego ze znanych producentów, polską konstrukcję o dobrym stosunku jakości do ceny lub szybszy od konkurencji chiński telefon, którego nie będziemy mogli wysłać do serwisu, gdy ten się zepsuje.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA