REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Testujemy GoClever Quantum 4 - smartfon za 299 zł - pierwsze wrażenia Spider's Web

Gdy miesiąc temu GoClever zapowiedział, że zamierza stworzyć smartfon kosztujący 299 złotych, wszyscy pukaliśmy się porozumiewawczo w czoła. Chyba nikt nie wierzył, że w tej cenie da się stworzyć dobry smartfon, jednak mimo to mieliśmy na to nadzieję. Teraz GoClever Quantum 4 trafił w nasze ręce, a my możemy sprawdzić, czy telefonu z Androidem za niespełna 300 złotych da się sensownie używać.

31.10.2013
11:43
Testujemy GoClever Quantum 4 – smartfon za 299 zł – pierwsze wrażenia Spider’s Web
REKLAMA

Po rozpakowaniu pudełka widzimy typowy smartfon wyposażony w 4-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480, dookoła którego znajduje się gruba ramka. Pod nim znajdują się trzy przyciski dotykowe, zaś nad nim głośnik i przednia kamera. Boczne elementy telefonu są wykonane z matowego, szarego plastiku, zaś tylna obudowa została zrobiona z plastiku pokrytego czarną gumą. Całość wygląda bardzo ładnie i nie zalatuje chińszczyzną. Obudowa zdecydowanie jest dobrze spasowana i nie trzeszczy w ręku. Logo GoClever znajduje się w dwóch miejscach obudowy – jest nadrukowane nad ekranem i wytłoczone w gumowej części telefonu.

REKLAMA
WP_20131031_023

Producent nie postarał się pod względem zastosowanych portów i zastosował ich absolutne minimum. Na górnej części telefonu znajduje się gniazdo miniJack, zaś na lewym boku gniazdo microUSB. Oprócz tego telefon jest wyposażony w fizyczne przyciski blokady oraz zmiany głośności. Ich ustawienie jest standardowe, jak we wszystkich smartfonach z systemem Android.

Po uruchomieniu GoClever Quantum 4 dowiadujemy się, że został on wyposażony w Androida 4.2 Jelly Bean. Co prawda bałem się, że ze względu na słabe podzespoły czyli procesor Mediatek z dwoma rdzeniami Cortex-A7 oraz 512 MB RAM telefon będzie działał ociężale, ale tak nie jest! Interfejs działa płynnie, bezproblemowe jest też przeglądanie stron internetowych. Całość działa po prostu bajecznie. Sprawdziłem też telefon w kilku grach, oczywiście w początkowych planszach. Angry Birds Star Wars II powoduje… zero zacięć. Dead Trigger 2 działa bardzo płynnie, Carmageddon również nie sprawia żadnych problemów. Zobaczymy jak telefon sprawdzi się po dłuższym czasie użytkowania, ale jak na razie jestem nim bardzo pozytywnie zaskoczony.

GoClever Quantum 4 (2)

Ogólnie telefon zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, ale ma jedną wadę –  kamera, która sprawuje się kiepsko w dobrych warunkach oświetleniowych, zaś w złych warunkach oświetleniowych zdjęcia wyglądają tak, że nie warto ich nawet komentować. Przednia kamera robi zdjęcia w rozdzielczości 0,3 Mpix, a tylna 2 Mpix. Jednak parametry te nie mają żadnego znaczenia, zdjęcia wyglądają po prostu źle. I nie jest to wina ekranu, który jak na tak tanie urządzenie cechuje się w 100% wystarczającą jasnością i szczegółowością. Zastosowany aparat cechuje się bardzo wolnym czasem reakcji. Po zrobieniu zdjęcia trzeba trzymać telefon nieruchomo przez sekundę lub dwie, inaczej zdjęcie będzie wyglądać zupełnie inaczej niż zamierzaliśmy.

REKLAMA

To tyle pierwszych wrażeń telefonu, w przeciągu tygodnia lub dwóch postaram się przygotować jego recenzję. Jeśli macie jakieś dotyczące ich pytania, zapraszam do ich zadawania.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA