REKLAMA

Koniec z podchodzeniem do kasy. W Empiku to kasa przyjdzie do ciebie

Ostatnio dużo mówiliśmy o płatnościach mobilnych. Empik postanowił podejść do tego tematu nieco inaczej. Nie tylko klienci będą mobilni. Kasy i kasjerzy również.

19.11.2013 15.00
Koniec z podchodzeniem do kasy. W Empiku to kasa przyjdzie do ciebie
REKLAMA
REKLAMA

Już od pierwszego grudnia w trzydziestu największych salonach Empik w Polsce pojawią się mobilni kasjerzy. Będą to pracownicy wyposażeni nie tylko w wiedzę o aktualnej ofercie. Poza standardową pomocą i doradzeniem klientom, mobilni kasjerzy zostaną zaopatrzeni w tablety, które pozwolą na oferowanie zupełnie nowych usług - mobilnych kas w Empiku.

To nie nowe, ale na pewno niezbyt popularne rozwiązanie

Co prawda w dawnych czasach na np. stacjach CPN również płaciło się u mobilnego kasjera, który wyposażony w kartkę i długopis, którym notował sprzedaną ilość paliwa oraz dodatkowe towary, a w saszetce na pasku miał przenośną kasę pełną banknotów i monet. Czasy się zmieniły i mobilni kasjerzy praktycznie wymarli. Z tego co kojarzę to ostali się jedynie na parkinach, gdzie przedzierają się pomiędzy samochodami z kasami fiskalnymi w rękach.

Spece od marketingu i sprzedaży doszli do wniosku, że pomysł rodem z CPN-owskich stacji nie był taki głupi i warto do niego powrócić. W Empiku pojawią się mobilni kasjerzy z tabletami pod pachą.

Oprogramowanie zainstalowane na tych tabletach pozwoli pracownikowi nie tylko na wyszukiwanie produktów i szybszą pomoc zagubionym klientom. Dzięki tabletom i przenośnym terminalom płatniczym możliwe będzie realizowanie płatności u mobilnego kasjera, bez potrzeby czekania w ogonku do stacjonarnej kasy. Co ważne transakcje u tych nowych kasjerów będą odbywały się jedynie przy użyciu kart płatniczych. Empik zapowiada, że u mobilnego kasjera skorzystamy również z tzw. przykasowych promocji i ofert specjalnych.

To bardzo przemyślane rozwiązanie

empik kasjerka mobilna

Często do doradców pracujących w sklepach ciężko się dopchać. Do tego, gdy wystartuje świąteczne szaleństwo, Empiki znowu zaczną pękać w szwach. Dzięki nowemu usprawnieniu klient szukający pomocy lub porady uzyska ją u pracownika sklepu i również u niego sfinalizuje transakcję.

Testy na żywym organizmie?

Z jednej strony gratuluję Empikowi ciekawego pomysłu i liczę na pomyślną jego realizację. Z drugiej mam pewne obawy, gdyż sieć wybrała bardzo gorący okres z handlowego punku widzenia na takie testy. Oby aplikacje mobilne, infrastruktura sieciowa i tablety nie odmawiały posłuszeństwa. Bo gdy okaże się, że kolejka do mobilnego kasjera stała na darmo, ponieważ tablet wziął i się zawiesił, to może być wtedy naprawdę gorąco.

Na szczęście Empik nie organizuje tej tabletowo-mobilnej rewolucji na ostatnią chwilę.

Nie zabrakło również obietnic z wprowadzeniem płatności mobilnych za pomocą telefonu komórkowego.

emik kasa mobilna

Sprzedażą mobilną zostaną objęte największe salony Empik: Bielsko Biała CH Sfera, Gdańsk Galeria Bałtycka, Gdańsk ul. Podwale Grodzkie, Katowice CH Silesia, Kraków CH Bonarka, Kraków Galeria Krakowska, Kraków Galeria Kazimierz, Lublin Plaza, Łódź Galeria Łódzka, Łódź CH Manufaktura, Olsztyn CH Alfa, Poznań Galeria Malta, Poznań CH Plaza, Poznań Stary Browar, Szczecin CH Galaxy, Szczecin CH Kaskada, Wrocław Magnolia Park, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Wrocław CH Renoma, Wrocław Rynek, Warszawa CH Arkadia, Warszawa Blue City, Warszawa Galeria Mokotów, Warszawa Junior ul. Marszałkowska, Warszawa ul. Nowy Świat, Warszawa CH Promenada, Warszawa Sadyba Best Mall, Warszawa CH Targówek, Warszawa Wola Park, Warszawa Złote Tarasy.

REKLAMA

Jako, że na liście wybrańców znalazł się Empik w Bielsku-Białej nie omieszkam przetestować tego rozwiązania podczas mikołajkowych zakupów.

Zdjęcie Woman shopping using tablet pc and credit card pochodzi z serwisu Shutterstock. 

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA