REKLAMA

Dobra wiadomość: HBO GO wspiera Chromecast! Zła: oczywiście nie w Polsce

Pewnie, że jestem przyzwyczajony do tego, że dla wiodących dostawców usług cyfrowej rozrywki Polska to rynek o ważności gdzieś spod koniec trzeciej dziesiątki, ale czasami i tak krew mnie zalewa. Oczywiście głównie wtedy, gdy ciesząc się z powodu wyczekiwanej przeze mnie aktualizacji zderzam się z informacją: niedostępne w Polsce.

22.11.2013 12.25
Dobra wiadomość: HBO GO wspiera Chromecast! Zła: oczywiście nie w Polsce
REKLAMA

Chromecast, czyli najprostsza z możliwych przystawka telewizyjna do mirroringu treści wideo z komputera lub urządzeń mobilnych, kupiłem na Amazonie, gdy przez krótki moment z powodu błędu była możliwa wysyłka do Polski. Google wciąż nie sprzedaje Chromecasta na polskim rynku, więc w zasadzie nie mogę mieć większych pretensji do tego, że coś mi nie działa, coś ewentualnie szwankuje, choć oczywiście ubolewam, że jak zwykle w przypadku Google’a dostępność produktu/usług w Polsce będzie wdrożona na szarym końcu. Chociażby Google Play Music jest już dostępne dla naszych czeskich sąsiadów, a także bratanków z Węgier, a w Polsce oczywiście ani widu ani słychu.

REKLAMA

Niemniej jednak cieszę się z Chromecasta, którego używam głównie do mirroringu YouTube’a na ekranie mojego wiekowego telewizora Samsunga. Oglądam w ten sposób wszystkie koncerty, których jakoś nie miałem czasu ani wytrzymałości oglądać na ekranie komputera. Przyznam, że liczyłem również na rychłą integrację usługi HBO GO, której jestem użytkownikiem, z Chromecast.

Wczoraj, gdy okazało się, że HBO zdecydowało się włączyć integrację swojej usługi z przystawką telewizyjną Google’a pobiegłem szukać aktualizacji aplikacji HBO GO na urządzeniach z Androidem (aktualizacja aplikacji na iOS planowana jest w późniejszym terminie). Aktualizacja owszem była dostępna, ale niestety w przypadku lokalnej, polskiej wersji nie zawierała integracji z Chromecast.

Uderzyłem więc do HBO Polska, gdzie na facebookowym fanpage’u zadałem pytanie:

HBO_Polska_-_Czy_HBO_GO_Polska_planuje_wspieranie_Chromecast_…
REKLAMA

Rozumiem stanowisko polskiego oddziału HBO. Nie kieruję w stosunku do nich żadnych pretensji. Mnie jest po prostu po raz kolejny przykro, że polski klient - mimo iż płaci za usługi tak samo jak zachodni klient, a nawet drożej zważywszy na różnice w średnim poziomie wynagrodzeń - nie może korzystać z tych samych udogodnień co klient zachodni.

Po raz kolejny jesteśmy gorsi: nie dość, że nie mamy dostępu do wielu najfajniejszych usług internetowych, to jak już mamy, to oczywiście wykastrowane na maksa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA