REKLAMA

Czwarty sezon The Walking Dead za darmo w VOD.pl? Tak jakby...

Pierwsza taka premiera w Polsce. Pierwszy odcinek czwartego sezonu The Walking Dead pojawi się w serwisie VOD.pl już 20 godzin po amerykańskiej premierze. To przełomowe wydarzenie na polskim rynku, niestety jest wyłącznie elementem kampanii promocyjnej.

14.10.2013 07.42
Czwarty sezon The Walking Dead za darmo w VOD.pl? Tak jakby…
REKLAMA

Gdy przeczytałem informację o premierze dość popularnego serialu w polskim serwisie VOD, tuż po amerykańskiej emisji, byłem w szoku. Mówię sobie – wreszcie, teraz pójdzie już jak po maśle i kolejne seriale będą debiutować legalnie. Niestety po pierwszej pozytywnej reakcji przyszło spojrzeć prawdzie w oczy. Premiera The Walking Dead w VOD.pl, to wyłącznie cwana akcja promocyjna stacji FOX.

REKLAMA

Pierwszy odcinek czwartego sezonu The Walking Dead można będzie zobaczyć w serwisie VOD.pl za darmo po 23:00 już 14 października. Godzinę wcześniej serial zadebiutuje na polskim kanale FOX, a Stanach Zjednoczonych będzie wyświetlany raptem wieczór wcześniej.

walking-dead

Zapowiada się jak istny cios w stronę serwisów udostępniających łącza do pirackiego streamingu seriali. Wreszcie można legalnie cieszyć się treściami w Sieci i to zaraz po premierze. Podkreśla to w rozmowie ze Spider's Web Barbara Żbik rzecznik prasowy Grupy Onet, właściciela serwisu VOD.pl :

Niestety na razie nie jest tak różowo, jakbyśmy chcieli. Internetowa premiera The Walking Dead ogranicza się wyłącznie do pierwszego odcinka nowego sezonu, reszta dostępna będzie zaraz po premierze, ale na tematycznym kanale w standardowej telewizji linearnej. Na dodatek serial w serwisie VOD.pl będzie wyłącznie w wersji z lektorem.

To pokazuje, że dziś ten legalny świat VOD od pirackich dzieli przepaść. Na takich portalach jak iitv.info obejrzymy praktycznie wszystkie seriale, które dzień wcześniej zadebiutowały w Stanach Zjednoczonych. Z napisami, z lektorem, w oryginalne, jak sobie zażyczysz, pogrzebiesz trochę głębiej po sieci i otrzymasz wersję HD albo taką dostosowaną do swojego smartfona.

Niestety, prawdziwe, legalne serwisy muszą starać się o licencje, spełniać obwarowania zagranicznych wytwórni. A ostatecznie jeśli włodarze któregoś z serwisów przebrną przez te procedury, to i tak zdobędą co najwyżej kilka tytułów, a nie wszystkie popularne seriale. Na chwile obecną legalne serwisy VOD nie mają jakichkolwiek szans w walce ze stronami pirackimi.

REKLAMA

Legalne serwisy szukają więc swojej niszy, oferują unikalne treści i celują w osoby, które nie chcą szperać po sieci, chcą mieć wszystko podane na tacy. Dziś legalne serwisy takie jak VOD.pl zdobywają widzów polskimi materiałami. Zamiast prawdziwej rywalizacji i walki z piratami mamy koegzystencje.

Szkoda, że FOX nie zdecydował się na upublicznienie całego serialu w darmowym VOD. To byłby przełomowy ruch. Tak, to mamy wyłącznie ciekawe zagranie promocyjne, dające nadzieje, że może kiedyś będziemy się cieszyć legalnymi treściami w sieci zaraz po amerykańskiej premierze.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA