REKLAMA

Tak będzie wyglądać nowa siedziba Apple. Mają rozmach

Niedawno Facebook ogłosił, że wybuduje dla swoich pracowników niemałe osiedle. Jednak nie jest to jedyna firma, która zamierza się budować. Apple cały czas szykuje się do postawienia nowego kampusu. Zaprezentowany projekt przywodzi mi na myśl słowa z pewnego polskiego filmu "Mają rozmach...".

16.10.2013 15.04
nowa siedziba apple
REKLAMA

Nowy budynek - jak informuje Mercury News - ma się mieścić, a jakżeby inaczej, w Cupertino w hrabstwie Santa Clara stanu Kalifornia, które jest siedzibą firmy z nadgryzionym jabłkiem niemal od samego jej początku (nie licząc garażu i prywatnych domów). Chociaż nie została wbita jeszcze pierwsza łopata, to budowa kampusu ma się zakończyć w 2016 roku. Nowa siedziba ma pomieścić ponad 14 tysięcy pracowników. Dodatkowo ma być energetycznie samowystarczalna i w całości otoczona przez połacie lasów. Ale chyba najciekawsze jest to, że projekt przewiduje między innymi budowę amfiteatru, sali konferencyjnej na 1000 osób, centrum fitnessu oraz osobnego centrum badawczego o powierzchni 600 tys. m kw. Całość ma zajmować ponad 2,65 mln. m kw.

REKLAMA
apple-kampus-projekt

Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć pierwszy projekt, który powstał na komputerze pewnego grafika. Teraz zaprezentowano szczegółową makietę, która jeszcze lepiej pokazuje rozmach całego przedsięwzięcia.

nowa-siedziba-apple-1
REKLAMA

Projekt został już zaakceptowany i wkrótce rozpoczną się pierwsze prac. Plan budynku został przedstawiony mniej więcej 2 lata temu, przez samego Steve'a Jobsa. Można chyba powiedzieć, że to jeden z jego ostatnich, wielkich wkładów w firmę, którą stworzył od podstaw.

- Steve zamienił Apple w jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie i rozumiemy z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się kontynuowanie jego dziedzictwa, także przez ten projekt - powiedział Dan Whisenhunt - szef Apple ds. nieruchomości i wyposażenia. - Projekt powstał z taką samą starannością o każdy szczegół, jak w przypadku każdego produktu Apple - dodał.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA