REKLAMA

Najtańsza nowa Nokia Asha kosztuje 69 dolarów. To tymi modelami Finowie zaleją rynki rozwijające się

Nokia zaprezentowała podczas konferencji Nokia World w Abu Dhabi kilka ciekawych urządzeń. Poza gorącym tabletem z Windowsem RT i phabletami z rodziny Lumia zobaczyliśmy też nowe sprzęty z serii Asha. To ważne elementy w portfolio fińskiego producenta, gdyż świetnie się sprzedają i gwarantują Nokii przychody.

22.10.2013 10.03
Najtańsza nowa Nokia Asha kosztuje 69 dolarów. To tymi modelami Finowie zaleją rynki rozwijające się
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj poznaliśmy trzech nowych członków rodziny Asha. Są to modele Nokia Asha 500, 502 oraz 503. Brakującym ogniwem w numeracji poszczególnych modeli jest Nokia 501, którą prezentowaliśmy kilka miesięcy temu.

Nokia postanowiła nieco odświeżyć wygląd nowych urządzeń z rodziny Asha. Telefony nadal są kolorowe, ale obudowy zostały zatopione w przezroczystym plastiku. Sprawia to wrażenie, jakby kolorowa obudowa znajdowała się w zamarzniętej kostce lodu. Widać, że Nokia cały czas eksperymentuje i potrafi zaskoczyć niespotykanym i dopracowanym wzornictwem.

Nokia Asha 503 została wyposażona ekran 3 cale (pokryty Gorilla Glass 2), aparat fotograficzny 5 Mpix z diodą LED oraz łączność 3,5G i WiFi. Model ten będzie również dostępny w wersji Dual SIM. Cenę ustalono na poziomie 99 dol.

asha 500 502 503

Nokia Asha 500 posiada ekran 2,8 cala, aparat foto 2 Mpix i również będzie dostępna w wydaniu Dual SIM. Cena to tylko 69 dolarów. Modele 500 oraz 503 pojawią się na rynku afrykańskim, azjatyckim (Azja Pacyfik), europejskim oraz w Ameryce Łacińskiej i na Środkowym Wschodzie. Widać, że Finowie celują w kraje rozwijające się i tam chcą sprzedawać swoje tanie urządzenia. To rozsądna strategia.

Model Asha 502 ma ekran o przekątnej 3 cali oraz kamerę 5 Mpix z lampą LED oraz opcję Easy Swap Dual SIM - pozwalającą na szybką zmianę kart SIM. Cena została ustawiona na poziomie 89 dol. - bez podatków. Telefon będzie dostępny w Afryce, krajach Azji i Pacyfiku, Europie i na Środkowym Wschodzie.

specyfikacje nokia asha

Nokie Asha 500, 502 oraz 503 to również nowy intuicyjny system nawigacji po systemie. Uproszczono obsługę urządzenia, tak aby wykonywanie zdjęć i zarządzanie sieciami społecznościowymi było jeszcze szybsze i łatwiejsze. Wystarczy jeden gest palcem - swipe, czyli przesunięcie - aby udostępnić wykonane właśnie zdjęcie znajomym. Ekran domowy zapewnia szybki dostęp do najczęściej używanych aplikacji i funkcji oraz integruje się z serwisami społecznościowymi.

nokia asha
REKLAMA

Nokia tak jak i WhatsApp stawiają na komunikację i łączenie ludzi. Dlatego model 501 będzie posiadał ten popularny na całym świecie komunikator. Nokia zapewnia, że aplikacja zagości również na innych nowych urządzeniach z rodziny Asha.

Wszystkie nowe Ashe będą dostępne w kolorze czerwonym, zielonym, żółtym, niebieskim (cyan) oraz czarnym i białym. Na rynku pojawią się jeszcze w czwartym kwartale 2013 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA