Sprzęt  / News

Najtańsza nowa Nokia Asha kosztuje 69 dolarów. To tymi modelami Finowie zaleją rynki rozwijające się

Nokia zaprezentowała podczas konferencji Nokia World w Abu Dhabi kilka ciekawych urządzeń. Poza gorącym tabletem z Windowsem RT i phabletami z rodziny Lumia zobaczyliśmy też nowe sprzęty z serii Asha. To ważne elementy w portfolio fińskiego producenta, gdyż świetnie się sprzedają i gwarantują Nokii przychody.

Dzisiaj poznaliśmy trzech nowych członków rodziny Asha. Są to modele Nokia Asha 500, 502 oraz 503. Brakującym ogniwem w numeracji poszczególnych modeli jest Nokia 501, którą prezentowaliśmy kilka miesięcy temu.

Nokia postanowiła nieco odświeżyć wygląd nowych urządzeń z rodziny Asha. Telefony nadal są kolorowe, ale obudowy zostały zatopione w przezroczystym plastiku. Sprawia to wrażenie, jakby kolorowa obudowa znajdowała się w zamarzniętej kostce lodu. Widać, że Nokia cały czas eksperymentuje i potrafi zaskoczyć niespotykanym i dopracowanym wzornictwem.

Nokia Asha 503 została wyposażona ekran 3 cale (pokryty Gorilla Glass 2), aparat fotograficzny 5 Mpix z diodą LED oraz łączność 3,5G i WiFi. Model ten będzie również dostępny w wersji Dual SIM. Cenę ustalono na poziomie 99 dol.

asha 500 502 503

Nokia Asha 500 posiada ekran 2,8 cala, aparat foto 2 Mpix i również będzie dostępna w wydaniu Dual SIM. Cena to tylko 69 dolarów. Modele 500 oraz 503 pojawią się na rynku afrykańskim, azjatyckim (Azja Pacyfik), europejskim oraz w Ameryce Łacińskiej i na Środkowym Wschodzie. Widać, że Finowie celują w kraje rozwijające się i tam chcą sprzedawać swoje tanie urządzenia. To rozsądna strategia.

Model Asha 502 ma ekran o przekątnej 3 cali oraz kamerę 5 Mpix z lampą LED oraz opcję Easy Swap Dual SIM - pozwalającą na szybką zmianę kart SIM. Cena została ustawiona na poziomie 89 dol. - bez podatków. Telefon będzie dostępny w Afryce, krajach Azji i Pacyfiku, Europie i na Środkowym Wschodzie.

specyfikacje nokia asha

Nokie Asha 500, 502 oraz 503 to również nowy intuicyjny system nawigacji po systemie. Uproszczono obsługę urządzenia, tak aby wykonywanie zdjęć i zarządzanie sieciami społecznościowymi było jeszcze szybsze i łatwiejsze. Wystarczy jeden gest palcem - swipe, czyli przesunięcie - aby udostępnić wykonane właśnie zdjęcie znajomym. Ekran domowy zapewnia szybki dostęp do najczęściej używanych aplikacji i funkcji oraz integruje się z serwisami społecznościowymi.

nokia asha

Nokia tak jak i WhatsApp stawiają na komunikację i łączenie ludzi. Dlatego model 501 będzie posiadał ten popularny na całym świecie komunikator. Nokia zapewnia, że aplikacja zagości również na innych nowych urządzeniach z rodziny Asha.

Wszystkie nowe Ashe będą dostępne w kolorze czerwonym, zielonym, żółtym, niebieskim (cyan) oraz czarnym i białym. Na rynku pojawią się jeszcze w czwartym kwartale 2013 roku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst