REKLAMA

Nie taki śmieszny Fox News, jak się wydaje

Wszyscy podśmiewują się z nowego centrum dowodzenia newsami Fox News. Że wielkie, 55-calowe ekrany wyświetlające 5 tweetów jednocześnie, że stacja chyba źle rozumie sens istnienia programów informacyjnych, że kogoś poniosło i to na poważnie - takie głosy pojawiały się wczoraj w sieci. Tylko że Fox News nikt nie traktuje poważnie jak źródła informacji już od lat. Poza tym Fox News Deck podkreślił w piękny sposób to, czego jeszcze dziś wstydzi się wiele stacji, ale i tak robi - czerpania informacji z internetu.

08.10.2013 14.43
Nie taki śmieszny Fox News, jak się wydaje
REKLAMA
REKLAMA

W Polsce internet pojawia się w kanałach i programach informacyjnych w telewizji wciąż w ramach ciekawostki. A to jakaś telewizja śniadaniowa zaprosi blogera jako "zjawisko", a w wiadomościach wypowie się jakiś znany tylko w Sieci człowiek. Jednak jeśli przyjrzeć się bliżej, to okaże się, że coraz większa liczba newsów swoje korzenie ma w sieci. To stąd wziął się cyrk o ACTA, to w Sieci uwagę przyciągają tematy i skandale, które dopiero po pewnym czasie trafiają do telewizji.

Ciekawym przypadkiem takiego traktowania blogerów jako ciekawostki jest dzisiejszy materiał TVN-u. Nabija się z blogerów i blogerek modowych na modłę Jimmy'iego Kimmela, ale nie ujęto w nim żadnej znaczącej postaci i topowego blogera. Bo nie pasowali do tezy i nie potwierdziliby tego, że "e, te blogery to się nie znają"? Link tu.

Jednak w takich Stanach Zjednoczonych Twitter, czy Facebook nie są już niczym wstydliwym - strumienie wpisów z tych serwisów często wyświetlają się w czasie rzeczywistym na ekranach, a prezenterzy odnoszą się do nich. Poza tym Reddit czy inne podobne miejsca w Sieci, są jednym z popularniejszych źródeł informacji, bo informacji takiej, którą wybierają sami odbiorcy. Czyli takiej, która angażuje.

Materiał o Fox News Deck, choć absurdalny (te dotykowe monitory są wspaniale okropne!) mocno podkreśla wykorzystanie Twittera jako źródła informacji, a sam prowadzący mówi, że Fox News będzie sprawdzał doniesienia z mediów społecznościowych i określał, czy są prawdziwe. "Często zastanawiacie się, czy coś, co przeczytaliście w sieci jest prawdą. Teraz my sprawdzimy to dla was!".

REKLAMA

Niech studio będzie absurdalne, w końcu świetnie pasuje to do Fox News. Jednak Fox News Deck nie wziął się znikąd - to odważna próba odpowiedzi na nowe warunki, w jakich przychodzi tworzyć telewizję.

A że na miarę stacji? Zdarza się.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA