REKLAMA

Druga nowość Valve to Steam Machines. Możesz go zrobić sam lub otrzymać za darmo

Valve pokazało właśnie drugi element swojej trzyczęściowej układanki. Po systemie operacyjnym Steam OS przyszedł czas na sprzęt wyposażony w takie oprogramowanie. Co więcej, każdy ma szansę na otrzymanie zestawu testowego wyposażonego w prototypowy komputer z serii Steam Machines. By to zrobić, trzeba wykonać kilka prostych zadań.

25.09.2013 17.29
Druga nowość Valve to Steam Machines. Możesz go zrobić sam lub otrzymać za darmo
REKLAMA

O Steam Machines, bo tak nazywają się komputery pracujące z systemem Steam OS, nie wiemy zbyt wiele. Specyfikacja? Nie ma. Wygląd? Wyszedł. Cena? Proszę sprawdzić później. Tak naprawdę jedyny informacje na temat steamowych maszyn to to, że każdy będzie mógł stworzyć swój komputer ze Steam OS, że gotowe konstrukcje tego typu będą dostępne w 2014 roku i że Valve stworzy własną, referencyjną wersję Steam Machines, którą będzie można za darmo otrzymać do testów i przetestować maksymalnie 3000 dostępnych na nią gier.

REKLAMA

By to zrobić, konieczne jest zalogowanie się na Steam przed 25 października i sprawdzenie swojej strony zadań. Po wykonaniu ich wszystkich dołączy się do listy zainteresowanych, którzy wezmą udział w losowaniu. Na jego podstawie zostanie wybranych 270 kandydatów do uczestnictwa w testach. Dodatkowo 30 maszyn dostaną najbardziej aktywne osoby ze społeczności Steam. Łącznie 300 osób na cały świat.

Oto zadania konieczne do wykonania:
1. Dołącz do grupy Steam Universe
2. Zaakceptuj warunki umowy Steam Hardware Beta Terms and Conditions
3. Dodaj 10 znajomych na Steam (jeżeli jeszcze tylu nie posiadasz)
4. Utwórz publiczny profil na Społeczności Steam (jeżeli jeszcze go nie posiadasz)
5. Zagraj w grę używając kontrolera w trybie Big Picture

steam machines 1
REKLAMA

Osobiście jestem nieco zdegustowany. Byłem przekonany, że Valve pokaże gotowe urządzenia, zdjęcia i rozwiązania. A tak naprawdę dostaliśmy tylko informację mówiącą o tym, że sprzęt taki powstanie, co nie jest żadną niespodzianką. Jestem ciekaw, czy gdy w piątek zostanie ujawniona (jeśli o ujawnieniu możemy mówić) trzecia nowość, czy otrzymamy też tak szczątkowe informacje. Jeśli tak, chyba uznam niniejszą akcję Valve za najbardziej rozdmuchane wydarzenie roku.

A skoro ponarzekałem, idę wykonać wszystkie zadania. W końcu ktoś musi otrzymać Steam Machines i zrobię wszystko, bym także znalazł się w gronie przyszłych testerów.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA