REKLAMA

IFA 2013: Sony zaprezentowało Xperię Z1. Oto nowy hi-end Japończyków

Sony zaprezentowało właśnie nowy smartfon o nazwie Xperia Z1. Wiele osób twierdzi, że pojawił się on za wcześnie po marcowej Xperii Z, inni uważają, że powinniśmy się przyzwyczaić do takiego iście szaleńczego tempa wydawania nowych telefonów. Jednak jedno jest tak naprawdę pewne – Sony Xperia Z1 to smartfon potężny, który nie powinien się bać swojej konkurencji. Cechuj się on zastosowaniem świetnych podzespołów i ciekawych funkcji.

04.09.2013 15.51
IFA 2013: Sony zaprezentowało Xperię Z1. Oto nowy hi-end Japończyków
REKLAMA

Na pewno najbardziej rzucającym się elementem telefonu jest 5-calowy ekran Triluminos o rozdzielczości 1080p. Jest on na tyle duży, by zastanowić się, czy telefonu nie nazwać małym phabletem, jednak z całą pewnością pozwoli na wygodne granie i używanie różnego rodzaju treści multimedialnych. Drugi ważny element specyfikacji to czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 cechujący się taktowaniem częstotliwości zegara równym 2,2 GHz. Razem z nim współgra 2 GB pamięci RAM, 16 GB wbudowanej pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD oraz aparat.

REKLAMA

O tym ostatnim warto wspomnieć więcej niż w kilku słowach. Jeśli chodzi o obiektyw, Xperia Z1 ma model G Lens z 27-milimetrowym kątem widzenia i przesłoną F2.0. Smartfon wyposażono też w matrycę CMOS 1 /2,3 oraz matrycę o rozdzielczości 20,7 Megapikseli. Sony zdecydowało się do tego wszystkiego dodać procesor obrazu BIONZ for Mobile. Firma porównała swoje rozwiązanie to ciała, którego wszystkie elementy współpracują razem tak, by działać jak najlepiej, przy czym wspomniany procesor obrazu jest tu mózgiem, najważniejszym elementem scalającym całość.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Poza tym telefon zostanie wyposażony w przedni aparat o rozdzielczości 1920x1080p oraz liczne technologie bezprzewodowe, takie jak Bluetooth 4,0, WiFi z funkcją Hotspota, LTE, GPS + GLONASS i układ NFC. Ostatnim elementem jest tu duży akumulator o pojemności 3000 mAh, dzięki telefon w trybie czuwania będzie mógł działać 880 godzin, a przy używaniu go zapewne nie więcej niż jeden dzień, standardowo. Smartfon cechuje się grubością 8,5 mm, za kolei jego waga wynosi 170 gram. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean.

Sony jednak doskonale sobie zdaje z tego sprawę, że sam sprzęt nie sprawia, iż telefon jest pożądany, okazuje się rynkowym hitem. Najważniejsze są ciekawe aplikacje oraz innowacyjne funkcje systemu. Na brak jednych i drugi w tym wypadku nie możemy narzekać.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Pierwsza z ciekawych aplikacji to Social Live, pozwala ona przeprowadzić strumieniowanie wraz z opublikowaniem go na własnej, facebookowej ścianie. Całość będą mogli komentować nasi znajomi. By skorzystać z funkcji, należy włączyć aparat i powiedzieć: Rozpoczynamy transmisję na żywo.

Druga funkcja, to Info-Eye służące do wyszukiwania wizualnego. Po najechaniu aparatem na dany obiekt skojarzy on otrzymany obraz oraz przeszuka sieć w poszukiwaniu potrzebnych nam informacji. Idealne narzędzie dla osób, które nie wiedzą, do jakiego mięsa pasuje to wino.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kolejna nowość to Timeshift Burst, aplikacja robiąca 61 zdjęć w dwie sekundy. Pierwsza sekunda następuje przed naciśnięciem migawki, a druga zaraz po tym fakcie. Przyda się ona do tworzenia zdjęć z sytuacji dynamicznych, takich jak chociażby zawody sportowe.

Ostatnia, według mnie najmniej ciekawa funkcja, to dodawanie animacji na tło składające się ze zdjęcia. Zapewne spodoba się ona przede wszystkim dzieciom, gdyż przedstawione na zdjęciu elementy trójwymiarowe prezentują się bardzo, ale to bardzo nierealistycznie i po prostu kiepsko.

SAMSUNG CAMERA PICTURES
REKLAMA

Moim zdaniem najciekawszą funkcją, znaną zresztą z Xperii Z, jest po prostu odporność na wodę i kurz. Dbaniem o to, by smartfon był urządzeniem wytrzymałym interesuje się bardzo mało firm, a Sony jest jedyną głownonurtową marką, która takie możliwości dodała w swoim flagowym smartfonie, a nie tanim modelu przeznaczonym dla ludzi aktywnych.

Zatem jedna z pierwszych premier smartfonów na tegorocznym IFA za nami. A już za chwilę będziecie mogli oglądać i komentować razem z nami konferencję Samsunga, podczas której powinien zostać przedstawiony Samsung Galaxy Note III oraz zegarek Samsung Galaxy Gear.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA