REKLAMA

Grupa o2 szykuje się do przejęcia Wirtualnej Polski

Jak informuje serwis Wyborcza Biz, spółka IEN Holding z Luksemburga chce przejąć Grupę o2. Odpowiedni wniosek został już złożony do UOKIK-u. To potwierdzałoby niedawne doniesienia, że o2 będzie chciała stworzyć z jakimś funduszem spółkę, aby następnie kupić Wirtualną Polskę.

12.09.2013 15.16
grupa o2
REKLAMA

O chęci kupienia Wirtualnej Polski przez Grupę o2 Przemek pisał w lipcu. Już wtedy analizowany był plan, w którym portal nr 5 w Polsce, kosztem utraty niezależności, stworzy spółkę z większym graczem, który częściowo sfinalizuje zakup Wirtualnej Polski, czyli portalu nr 2 w naszym kraju.

REKLAMA

Dzisiaj te doniesienia zdają się potwierdzać, bowiem o2 stworzy najprawdopodobniej spółkę z funduszem IEN Holding z Luksemburga. Wniosek w sprawie przejęcia o2 został już złożony do UOKIK i jest aktualnie analizowany przez urzędników.

REKLAMA

Jeśli zastanawiacie się po co o2 miałoby kupować WP, to ja widzę w tym pewną logikę. Oba portale są zupełnie inaczej stargetowane. Grupa o2 to przede wszystkim luźne informacje, podane w zabawny i lekki sposób. Wirtualna Polska to zdecydowanie bardziej poważne medium. Firma, która miałaby w swoim portfolio oba te podmioty mogłaby zdobyć mocną pozycję, bo miałaby ofertę dla każdego czytelnika.

Pojawiają się także pogłoski, że do walki o WP może się włączyć Agora. Firma podobno dysponuje mniej więcej 230 mln wolnych środków, a pozostałe 100 mln miałaby pozyskać w ramach kredytu. Ja jednak w to nie wierzę. Po pierwsze, nie ma to takie sensu jak w przypadku o2. Po drugie, Agory na to nie stać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA