REKLAMA

Adobe Creative Cloud ma specjalną ofertę dla fotografów

06.09.2013 16.52
Adobe Creative Cloud ma specjalną ofertę dla fotografów
REKLAMA

Pamiętacie pakiet Adobe Creative Cloud? Adobe wprowadziło do swojej oferty w chmurze nową opcję, skierowaną wprost do fotografów. Za 9,99 dol. miesięcznie można otrzymać dostęp do najnowszej wersji Photoshopa, Lightrooma, a także do płatnych opcji popularnego serwisu Behance.

REKLAMA

Po przemianowaniu pakietu „Creative Suite” na „Creative Cloud” i przeniesieniu go do chmury, Adobe spotkało się z dużą falą krytyki. Ceny abonamentu za dostęp do programów były wysokie, zwłaszcza w przypadku, gdy ktoś chciał wykupić subskrypcję więcej niż jednej aplikacji. Adobe wsłuchało się w te głosy i przygotowało ofertę skierowaną do fotografów.

9,99 dol., za to z gwiazdką*

Nowy pakiet obejmuje:

  • Adobe Photoshop CC
  • Adobe Lightroom 5
  • Bridge CC
  • Behance ProSite
  • 20 GB miejsca w chmurze Adobe
  • dostęp do zasobów Creative Cloud Learn’s training
  • stały dostęp do darmowych aktualizacji programów

adobe creative cloud

To wszystko można mieć za 9,99 dol. miesięcznie. Oczywiście dla użytkownika w Stanach Zjednoczonych. W Europie ceny wglądają nieco mniej korzystnie – abonament dla Wyspiarzy to 7,14 funta miesięcznie, a pozostali obywatele Unii Europejskiej mogę wykupić subskrypcję za 9,99 euro miesięcznie.

Cenowo oferta wygląda bardzo przystępnie, zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Do tej pory dostęp do jednego programu Adobe kosztował aż 24,59 euro/miesiąc, jeżeli mowa o kliencie indywidualnym.

*Nie obyło się jednak bez gwiazdek. Dostęp do usługi w tej cenie mogą wykupić jedynie użytkownicy, którzy kupili uprzednio pudełkową (lub cyfrową) wersję Photoshopa CS3 lub nowszego. Adobe zapewnia, że dla osób, które wykupił wcześniej subskrypcję Photoshopa CC będzie opcja przejścia na tańszy pakiet fotograficzny, wystarczy skontaktować się z działem obsługi klienta. Na razie nie ma szczegółów, czy takie operacje faktycznie będą miały miejsce, i czy będą darmowe.

Adobe Creative Cloud

Bardzo ciekawą opcją w pakiecie jest dostęp do płatnej części serwisu Behance. Jest to serwis, w którym można za darmo stworzyć i promować swoje portfolio. Na serwisie znajdziemy portfolia nie tylko profesjonalnych fotografów, ale także dużych studiów graficznych, projektowych, czy np. architektonicznych. Płatna część serwisu daje dostęp do kreator własnej strony WWW. Serwis Behance sam zajmuje się kwestią wykupienia domen oraz utrzymania serwerów. Kreator stron ProSite to także niesamowicie rozbudowane narzędzie, wystarczy rzucić okiem na portfolia profesjonalistów, które powstały za jego pośrednictwem.

Świetna opcja dla fotografów, ale…

Promocja Adobe to naprawdę świetna propozycja dla fotografów, którzy pracowali na Photohopie. Wymóg posiadania wcześniejszej wersji PS może wydawać się dziwny, ale rozumiem, że Adobe w ten sposób chce weryfikować, czy ktoś faktycznie jest fotografem potrzebującym dostępu do Creative Cloud, czy tylko z doskoku chce się załapać na tanie programy.

Mimo wszystko troszkę dziwi mnie ten warunek, w końcu nie wszyscy fotografowie korzystają z PS. Jeżeli mowa o obróbce, większość osób decyduje się chyba na Lightrooma. Z tego względu wszyscy fani cyfrowej ciemni Adobe, którzy wybrali LR zamiast PS (w tym ja…) mogą czuć się poszkodowani.

REKLAMA

Nowa oferta startuje z dniem premiery Lightrooma 5.2, czyli już 17 września. Promocyjny pakiet będzie można wykupić do 31 grudnia 2013.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA