RTV  / News

IFA 2013: Zakrzywiony OLED to pikuś w porównaniu z tym modelem

Picture of the author

Nie wiem czy pierwszego dnia na targach IFA byłem ślepy, czy może ten telewizor został wystawiony dopiero następnego dnia. To tak naprawdę bez znaczenia, bo o ile zakrzywiony OLED mnie absolutnie zachwycił, o tyle ten chyba zniszczył mi umysł i szybko zapomniałem o wersji 55-calowej. Zobaczcie telewizor marzenie.

Nie mogę się wielce o nim rozpisać, bo to tylko model pokazowy. Z tego co mi wiadomo, to na razie nie ma planów wprowadzenia go do sprzedaży. Jednak to mało istotna w tym momencie sprawa, bowiem ten model robi naprawdę piorunujące wrażenie. Zobaczcie pierwszy na świecie, 77-calowy, zakrzywiony OLED z rozdzielczością 4K. Ja się zakochałem.

Na razie niewiele wiadomo na temat telewizora. LG w absolutnej tajemnicy trzyma dokładną specyfikację urządzenia, więc nie wiem chociażby jaka jest jasność lub kontrast. Jedno z całą pewnością mogę napisać – obraz jest równie rewelacyjny, jak na modelu 55-calowym, który już wkrótce trafi do sprzedaży. Różnica polega na tym, że jest dużo większy, a przez to jeszcze bardziej imponujący. Największe wrażenie w OLED-ach zdecydowanie robi czerń, która jest po prostu… czarna. Zapomnijcie o odcieniach szarości. Technologia OLED kompletnie eliminuje ten problem, ponieważ tutaj każdy piksel jest osobny źródłem światła. Jeśli obraz jest czarny, to piksel po prostu się nie świeci przez co głębia jest zdecydowanie lepsza. Żaden telewizor LCD, a nawet żadna plazma nie może się równać z tym, co ma do zaoferowania technologia organiczna.

Pewna jest jeszcze jedna kwestia – skoro mniejszy model kosztuje 9 tysięcy euro, to jego 77-calowy odpowiednik, jeśli trafi do sprzedaży, będzie pewnie kilkukrotnie droższy. Na razie możemy tylko pomarzyć.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst