REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Jutro wystartuje nowy kanał TVP. Oglądajcie szybko, bo... zniknie już we wtorek

Przyszłość kanałów tematycznych jest dość wątpliwa, przynajmniej w takiej formie jaką znamy. W dobie VOD dostęp do seriali, filmów i programów specjalistycznych jest znacznie wygodniejszy niż oczekiwanie na ramówkę. O ułomności kanałów tematycznych dowodzą zmiany w TVN CNBC. O dziwo to TVP po raz kolejny idzie z duchem i prezentuje zupełnie inny kanał tematyczny.

01.08.2013
22:49
Jutro wystartuje nowy kanał TVP. Oglądajcie szybko, bo… zniknie już we wtorek
REKLAMA
REKLAMA

Publiczna telewizja często wpada na niezbyt racjonalne pomysły, a przynajmniej nie takie jakich oczekiwalibyśmy po nadawcy z misją. Brak legendarnej wieczorynki jest tutaj jednym z najświeższych przykładów. Jednocześnie jednak TVP nie można zarzucić braku innowacji i chęci podążania za technologicznymi trendami. Jedną z nowinek, którą nadawca wytrwale pcha do przodu jest telewizja hybrydowa HbbTV, która w Polsce rozwija się głównie własnie na antenach kanałów TVP. Po media HUBie i dedykowanych aplikacjach przyszła pora na kolejny etap. Już jutro (2 sierpnia) powstanie nowy kanał tematyczny produkcji TVP.

Kanał TVP tak szybko jak powstanie, tak szybko zniknie z eteru. Nowa stacja nosić będzie nazwę TVP Żagle i nadawać będzie od 2 do 5 sierpnia. Oczywiście TVP Żagle nie będą dostępne w tradycyjny sposób, na telewizorach będzie można go obejrzeć korzystając z telewizji hybrydowej, stacja nadawać będzie też w internecie oraz przy wykorzystaniu aplikacji TVP Stream.

TVP STREAM-4

To całkiem świeży pomysł w naszym kraju. Do tej pory powstawały dodatkowe stacje u operatorów telewizyjnych by pokazać transmisje sportowe, teraz wszyscy mamy możliwość obejrzenia relacji z regat i innych żeglarskich wydarzeń na dedykowanym kanale od TVP. Dla telewizji publicznej jest to też dobry ruch, zwykle przy imprezach sportowych naruszano ramówkę, głównych stacji. Mam nadzieje, że pomysł się sprawdzi i wkrótce TVP będzie raczyła nas większą ilością takich treści.

REKLAMA

TVP stara się wykorzystać synergię pomiędzy telewizją, internetem i urządzeniami mobilnymi. To bardzo ważne i choć to co pokazuje TVP nie zawsze jest godne uwagi, a aplikacja TVP Stream wymaga większego dopracowania to jednak ruchy Telewizji Publicznej są słuszne i na czasie.

TVP Żagle są wreszcie czymś co pokazuje prawdziwy sens telewizji hybrydowej. HbbTV tu nie robi już za świecącą telegazetę, ale za znaczące poszerzenie oferty programowej. W ten sposób TVP pokazuje, że podłączając TV do internetu zyskujemy więcej treści. Oby był to dopiero początek. Mam nadzieje, że w przyszłości doczekamy się kolejnych dedykowanych kanałów z okazji imprez sportowych czy innych wydarzeń. Dla których wreszcie znajdzie się miejsce w ramówce. Internetowej, ale ramówce.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA