REKLAMA

Jaki sprzęt najlepiej wziąć na wakacje? Ja stawiam na minimalizm

Jestem pracoholikiem, potrafię pracować po kilkanaście godzin dziennie. W ten sposób robię to co lubię, dostaję za to pieniądze i spełniam się jako człowiek. Co więcej, od kilku lat nie miałem urlopu dłuższego niż 2-3 dni, a gdy okazywało się, że muszę gdzieś wyjechać, zabierałem pracę ze sobą. Robiłem tak zawsze, ale w tym roku sytuacja ta nie może się powtórzyć.

07.08.2013 11.48
telefon
REKLAMA

W czwartek o północy wyjeżdżam ze znajomymi i moją drugą połówką na wakacje. Bułgaria, miejscowość turystyczna, 10 dni, nic wielkiego. Jako gadżeciarz i fan nowych technologii musiałem zdecydować się, jaki sprzęt wezmę. Założenie, jakie miał spełniać, było bardzo proste: miał pozwalać w sytuacjach awaryjnych sprawdzić, gdzie w pobliżu znajdują się jakieś atrakcje turystycznie i raz na 2-3 dni sprawdzić pocztę, zajmować możliwie mało miejsca i jednocześnie nie zmuszać do sprawdzania Facebooka, Twittera i poczty co pięć minut.

REKLAMA

Oczywiste stało się, że nie mogę wziąć smartfona. Musiałem znaleźć jak najprostszy telefon. Padło na Nokię 206. Niedotykowy ekran, klasyczna klawiatura, tak prosta konstrukcja jak tylko możliwe. Początkowo chciałem wziąć Nokię 100/101/105, ale niestety Nokia Polska nie udostępnia tych telefonów do testów. A szkoda, bo korzystając z modelu 206 i tak będzie mnie kusić, by dodać do niego moje konto pocztowe.

nokia asha 206

By całkowicie nie odciąć się od świata, zabieram ze sobą prywatny tablet CTAB 2, którego recenzję możecie przeczytać tutaj. To dosyć solidny sprzęt, który jednak nie jest na tyle drogi, że gdy coś się z nim stanie (zawsze obawiam się złodziei), będę przez dwa tygodnie płakał w poduszkę. By się dało wygodnie na nim pisać (nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie inspiracja), wzbogaciłem go o klawiaturę Wedge Keyboard oraz myszkę Wedge Mouse. Tablet i mały komputer w jednym. Miałem nie brać nic więcej, ale moim znajomym bardzo spodobał się głośnik Bose SoundLink Mini, więc ostatecznie i on wyląduje w torbie podróżnej.

Microsoft Wedge Mobile Keyboard (3)

Jeśli  chodzi o laptopy, odtwarzacze mp3, konsole do gier i czytniki książek to po prostu je sobie odpuszczam. Sądzę, że zestaw składający się z tabletu, prostego telefonu i kilku akcesoriów pozwoli mi wypocząć, jednocześnie nie będąc zupełnie oderwanym od świata. Nie biorę nawet aparatu fotograficznego, wychodząc z założenia, że zdjęcia będzie robił kto inny. Najpiękniejsze obrazy wolę trzymać w głowie, nie na karcie pamięci czy dysku komputera.

prod_WedgeTouchMouseFront_Page

W ciągu ostatnich dni spotkałem się z kilkoma różnymi wersjami zachowań i traktowania pracy w czasie wakacji. Bardzo zdziwiło mnie, jak odmienne podeście ludzie mają do tak błahej sprawy jak maile. Dowiedziałem, że część je namiętnie przegląda nawet w pracy, inni zaglądają do nich dopiero po powrocie, a pozostali wszystkie maile z czasu urlopu po prostu kasują. Sam wychodzę z założenia, że trzeba mieć umiar.

Bose SoundLink Mini (3)

Dlatego nie zamierzam przeglądać maili codziennie, jednak z drugiej strony po wyjeździe nie chcę spojrzeć na skrzynkę i się po prostu popłakać. Jeśli chodzi o kasowane maili, uważam to za najzwyczajniej w świecie niegrzeczne, nawet jeśli się o tym poinformowało w automatycznej odpowiedzi. Pozostaje tylko nie oderwanie się w całości od pracy i odpisanie na wiadomości raz na dwa lub trzy dni. Poświęcony na to kwadrans mnie nie zbawi, naprawdę.

REKLAMA

Niemniej jeśli nie znosicie mojej obecności na Spider’s Web, chciałbym Was poinformować, że od następnego czwartku aż przez 10 dni nie zobaczycie tu żadnych nowych tekstów mojego autorstwa. Mam nadzieję, że taki urlop pozwoli mi złapać świeże spojrzenie na technologie i pisać lepsze i bardziej odpowiadające Wam teksty.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA