REKLAMA

Polski Internet nie zapomniał o Powstaniu Warszawskim

Spontaniczne akcje, pamiątkowe filmiki, autorskie galerie zdjęć i wiele, wiele więcej. Krzepiący widok dla Warszawiaka. Internecie: dziękuję! Raz jeszcze poczułem się dumny z miasta, w którym mieszkam.

07.08.2013 08.31
powstanie warszawskie
REKLAMA

Historycy i politolodzy spierają się, czy Powstanie Warszawskie było słuszne, czy też nie. Jednak nawet najwięksi krytycy, którzy przy okazji nie są ćwierćmózgami, przyznają jedno: „cześć i chwała bohaterom!”. Bo z perspektywy czasu, to się najbardziej liczy. Nie rozpamiętywanie, czy Powstanie było sukcesem, czy też porażką, a oddanie pokłonu ludziom, którzy byli gotowi oddać swoje życia za ich najukochańsze na świecie miasto. Za ich dom.

REKLAMA

Jak co roku, odbyły się uroczystości, Ważni Ludzie mieli swoje przemowy, a Warszawiacy oglądali w telewizji transmisję z obchodów. Na tym jednak się nie skończyło. Internet mnie nie tylko nie rozczarował, ale też niesamowicie zaskoczył.

powstanie warszawskie

Najpierw wielką przyjemność sprawił mi Krystian „MacKozer” Kozerawski, który w zeszłym roku przewodził akcji umieszczania archiwalnych zdjęć z tamtego okresu na Instagramie, a w tym roku przeprowadził podobną akcję, tyle że na Pintereście, a także na wyżej wspomnianym Instagramie. Obserwowane przeze mnie osoby na Facebooku i Twitterze umieszczały sporo ciekawych materiałów, przemyśleń, lub po prostu składały hołd bohaterom.

Zapytałem Krystiana o to skąd wziął się pomysł na taką cyfrową formę upamiętnienia Powstania Warszawskiego oraz o to jak internauci przyjęli zeszłoroczną oraz obecną akcję.

Postanowiłem, że poszukam więcej danych na ten temat. Czy to tylko moi znajomi są tacy ogarnięci? Na szczęście nie. Agencja K2 przygotowała ciekawą infografikę, podsumowującą dzień 1 sierpnia w polskich mediach społecznościowych. Zobaczcie sami:

k2social_powstanie_warszawskie_w_mediach_spolecznosciowych

Dziękuję. Od siebie dodam jeszcze najpiękniejszy film na YouTube, który pewnie większość z Was zna. Kto nie zna, niech założy słuchawki, włączy ekran i obejrzy. Zrozumie wtedy, czemu kocham moje miasto…

REKLAMA

Maciek Gajewski jest dziennikarzem, współprowadzi dział aktualności na Chip.pl, gdzie również prowadzi swojego autorskiego bloga.

Zdjęcie Warsaw Uprising Monument by Night pochodzi z serwisu Shutterstock.
Współpraca: Mateusz Nowak

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA