Operatorzy  / Felieton

Przepraszam Play i Czytelników. Pomyliłem się, Play Online Pro to bardzo dobra oferta

120 interakcji
dołącz do dyskusji

Każdemu zdarzają się błędy, także mi. Wychodzę z założenia, że większości błędów nic nie usprawiedliwia. Dlatego w tym momencie chciałem przeprosić firmę Play za artykuł dotyczący ich nowej oferty Play Online Pro, która wbrew temu co napisałem nie jest kiepska. Ba, jest bardzo dobra.

W swojej publikacji błędnie wyliczyłem ceny urządzeń. Zmyliło mnie podanie na początku swojego wpisu informacji o konieczności uiszczenia opłaty za dostęp do Internetu oraz opłacenia raty za urządzenie. Dlatego ceny znajdujące się na slajdzie opisanym jako „Najlepszy wybór urządzeń” wziąłem za koszt miesięczny spłacenia samych urządzeń, a nie sprzętu wraz z dostępem do Internetu. Przeglądałem slajdy na smartfonie i najzwyczajniej w świecie nie zauważyłem znajdującego się na dole podpisu mówiącego, że przedstawiona opłata to cena łączna usługi i urządzenia.

By to lepiej zobrazować, przedstawię zły i poprawny sposób wyliczania urządzeń:

Złe wyliczenie: 59,9*24=1438 zł <- To nie jest cena urządzenia w Play, to koszt sprzętu i usługi dostępu do Internetu

Dobre wyliczenie: (59,9-29,9 zł)*24 = 720 zł <- To jest dobra cena urządzenia w Play i ona faktycznie jest jak najbardziej akceptowalna. W sklepie wymieniony tablet Prestigio MultiPad Duo 7280c (swoją drogą niezły sprzęt) kosztuje 599 zł, a więc tylko o 121 złotych mniej.

W tym świetle oferta Play wydaje się być naprawdę atrakcyjna, a niewiele przebić ją może tylko oddzielne zakupienie urządzenia i usługi dostępu do Internetu u Play’a lub innego operatora. Warto jednak wspomnieć, że jeśli chcemy kupować sprzęt na raty, jest to mniej wygodne rozwiązanie, gdyż musimy wówczas płacić dwa rachunki, a nie jeden.

Co do pozostałej części tekstu, która dotyczyła zasięgu sieci u różnych operatorów zdania nie zmieniam. Jednak z mojej strony Play’owi należą się szczere przeprosiny, którymi jest właśnie ten tekst. Mam nadzieję, że nie tylko Play, ale i Czytelnicy wybaczą mi ten tragiczny błąd. Postaram się, by nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzyła.

Zdjęcie sorry - word in vintage wooden letterpress printing blocks pochodzi z serwisu Shutterstock. 

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst