REKLAMA

Aktualizacja: Nowa oferta Play Online Pro to pomyłka

Play na swoim blogu ogłosił wprowadzenie nowej oferty Play Online PRO. Jest ona dostępna już od dzisiaj w salonach operatora. Postanowiliśmy sprawdzić, czy naprawdę jest warta grzechu, czy może nie zaprzątać sobie nią głowy.

13.08.2013 09.32
Aktualizacja: Nowa oferta Play Online Pro to pomyłka
REKLAMA

Aktualizacja:

REKLAMA

Poniższy tekst zawiera błędne wyliczenia. Przeprosiny skierowane do firmy Play i moich Czytelników znajdują się tutaj.

Swoją ofertę Play przedstawia w następujący sposób:

Proste zasady:

  • jedna, stała kwota abonamentu dla wszystkich Klientów (29,90 zł) (w ofercie dla Firm 23,90 zł (29,40 zł brutto)
  • stała miesięczna opłata w zależności od wyboru urządzenia (zawsze 0 zł na start) dla klientów indywidualnych możliwość zakupu urządzeń na 24 lub 36 rat (nowość, dzięki czemu ceny za sprzęt są jeszcze bardziej atrakcyjne),
  • nowi Klienci otrzymują 5 GB, dla Abonentów i przedłużających umowę dodatkowe 2 GB – łącznie 7 GB miesięcznego pakietu na transfer.
Play Online Pro

Play Online PRO to przede wszystkim urządzenia – tablety w atrakcyjnych cenach za 0 zł na start, w tym dwie wyjątkowe pozycje:

  • Zestaw 3 w 1 – tablet HP Slate 7” + router + drukarka HP – dający możliwość bezprzewodowego drukowania z tabletu,
  • 8-calowy, ekonomiczny tablet Prestigio Multipad Duo 7280c – tylko w Play, wyjątkowy rozmiar, idealnie mieści się w dłoni,
  • Oprócz tego Samsung Galaxy Tab 2 10.1”, Samsung Galaxy Tab 3 10.1” (od drugiego tygodnia promocji) oraz iPad 4.

Jednak oprócz opłaty za Internet trzeba również uiszczać opłatę za urządzenie, która wynosi od 49,9 do 199,9 zł. Jest ona zależna od tego, jakie urządzenie wybierzemy. W przypadku najtańszego sprzętu, czyli Prestigio Multipad Duo 7280c wynosi 49,9 złotego przy zawarciu umowy na 3 lata oraz 59,9 zł, jeśli podpiszemy cyrograf na 2 lata. Oznacza to, że sprzęt ten w pierwszym wypadku będzie nas kosztować 1796 złotych, zaś w drugim 1437 złotych.

Play Online Pro1

Dla porównania, w sklepie taki tablet kupimy za 599 złotych, co przy podzieleniu na 24 raty daje nam niecałe 25 złotych miesięcznie, czyli ponad dwa razy mniej niż w Play’u. Jeśli zechcemy zapłacić za urządzenie w 36 ratach, różnica będzie aż trzykrotna. W takiej sytuacji najlepiej na stronie Play zamówić Nowy Play Online 4 GB bez modemu i zapłacić za niego 29,9 zł miesięcznie. Jeśli zamówienie zostanie złożone przez stronę internetową, dostaniemy dodatkowy 1 GB, czyli łącznie będziemy mieć 5 GB miesięcznie, tyle samo co w wyżej wymienionej ofercie. Wystarczy jeszcze kupić tablet na raty i zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

Należy też się zastanowić czy na pewno chcemy skorzystać z oferty Play. W przeciwieństwie do Internetu w ofercie komórkowej, tutaj nie możemy korzystać z roamingu krajowego, czyli nadajników konkurencyjnych sieci. Oznacza to, że o ile w dużym mieście Internet od Play będzie działał całkiem znośnie, to w mniejszych miejscowościach korzystanie z niego może być znacznie utrudnione.

Play Online Pro2

Dlatego lepszym wyjściem może okazać się skorzystanie z oferty Plusa, czyli sieci o moim zdaniem najlepszym zasięgu w tym kraju. Za 29,9 zł dostaniemy tylko 3 GB danych, ale będziemy mieć pewność, że usługa zadziała w znacznej większości miejsc w naszym kraju. Jeśli to za mało, można skorzystać ze znacznie droższej, kosztującej 49,9 zł, usługi oferującej 10-gigabajtowy pakiet danych i 50-gigabajtowy limit nocny. Dodatkowo jeśli jest się abonentem Plusa, za pierwszą wymienioną tu usługę zapłaci się 5 złotych mniej, zaś za drugą 10 złotych mniej.

Jak widać, nowa oferta Play nie przedstawia się najlepiej i wygląda dosyć kiepsko na tle konkurencji i zdrowego rozsądku. Gdybym miał zdecydować się na ofertę mobilnego Internetu i urządzenie, to wolałbym zakupić obie te rzeczy oddzielnie i niekoniecznie od Play. Nowa oferta zaprezentowana przez fioletowych nie prezentuje się tak dobrze, jak powinna.

REKLAMA

Aktualizacja:

Powyższy tekst zawiera błędne wyliczenia. Przeprosiny skierowane do firmy Play i moich Czytelników znajdują się tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA