REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy Nexus 7 w środę w twoim domu i to w dobrej cenie? To możliwe

Jeśli chcecie kupić nowego Nexusa 7, nie musicie już czekać na jego polską premierę. Okazuje się, że możecie mieć go już za dwa dni, jeśli zdecydujecie się go zamówić prosto z Amazonu. Co więcej, koszt takiego urządzenia nie będzie większy od ceny rynkowej, gdyż wyniesie mniej niż 1000 zł.

26.08.2013
13:27
Nexus 7 2gen w Polsce
REKLAMA

Zauważył to Sylwester Kozak na swoim profilu Google+. Jest to warte odnotowania, gdyż jeszcze do niedawna w ten sposób dało się zamawiać głównie produkty samego Amazonu. Sklep pobierał od swoich klientów zaliczkę na wszystkie podatki i cła, po czym sam je opłacał. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, gdyż dzięki niemu nie musimy martwić się o to, czy Urząd Celny nagle nie doliczy do naszego sprzętu podatku. Co prawda przez to płacimy podatek od razu i nie możemy liczyć na nieuwagę celników, ale moim zdaniem to dobra cena za wygodę.

REKLAMA
amazon-nexus7-600×311

Do niedawna gdy próbowano zamawiać produkty w ten sposób, można było zobaczyć komunikat „We are not able to ship this item to your default shipping address”. Teraz z urzędem celnym rozlicza się sam Amazon. Świadczy o tym znalezienie się w podsumowaniu kosztów zakładki „Import Fees Deposit”.

Warto jednak zwrócić uwagę na sposób wysyłki tabletu. Amazon standardowo poleca nam wysyłkę typu „AmazonGlobal Expedited Shipping”, czyli paczkę priorytetową, a nie usługę kurierską. Usługa ta jest tańsza (kosztuje 17 dolarów), ale czas jej dostarczenia to 9-16 dni roboczych. Całkiem sporo. Jednak jeśli wybierzemy „AmazonGlobal Priority Shipping”, czyli kuriera, który dostarcza nam Kindle, przesyłkę otrzymamy już po dwóch dniach. Przesyłka ta jest droższa niż przy zamawianiu Kindle (koszt to 33 dolary), ale nie ma w tym nic dziwnego. Amazon promocyjne stawki stosuje tylko przy sprzedaży swoich urządzeń.

Wysylka nexusa 7 z amazon
REKLAMA

Podczas zamówienia warto też zwrócić uwagę na to, by transakcję rozliczyć w dolarach. Zapłata w złotówkach jest możliwa, ale Amazon stosuje kurs większy niż jakikolwiek polski bank. Jeśli zastosujecie się do podanych tu rad, nowego Nexusa 7 otrzymacie w środę, praktycznie za chwilę. Zwłaszcza gdy bierzemy pod uwagę, że przesyłka leci do nas zza wielkiej wody. Jedyną wadą tego rozwiązania jest fakt, że dla Polski dostępna jest tylko wersja tabletu z 16 GB pamięci. Cóż, gdy się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Z drugiej strony ostatnie doniesienia wskazują, że taki model będzie kosztować w Polsce około 999 złotych, a według dzisiejszego (26 sierpnia), średniego kursu dolara (3,17 zł) nawet z 2-dniową przesyłką zakup w Amazonie powinien kosztować około 1025 złotych. Jeśli jesteście w stanie poczekać nawet 16 dni, to wtedy kwota to obniża się do 960 złotych.

Źródło: Świat Czytników

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA