REKLAMA

AKTUALIZACJA: Znamy nieoficjalne, polskie ceny Nexusa 7 drugiej generacji

Polski sklep internetowy Wlodipol jako pierwszy dodał do swojej oferty najnowszy tablet Nexus 7 drugiej generacji. Tym samym poznaliśmy jego ceny, które są – mówiąc krótko – bardzo zachęcające. Sprzęt sygnowany przez Google ma szansę powtórzyć sukces swojego poprzednika.

23.08.2013 08.51
Nexus 7 2gen w Polsce
REKLAMA

W ofercie sklepu pojawiły się trzy wersje tabletu. Pierwsza ma pojemność 16 GB i oferuje łączność Wi-Fi. Druga daje do dyspozycji użytkownika 32 GB pamięci masowej oraz także tylko Wi-Fi. Najdroższy model także ma 32-gigabajtowy dysk, ale oprócz Wi-Fi oferuje także łączność LTE.

REKLAMA

A teraz najważniejsze, czyli ceny. Wynoszą one odpowiednio 999, 1099 oraz 1499 złotych i w zasadzie pokrywają się z początkową ofertę Nexusa 7 pierwszej generacji. Jest to jak na razie oferta w przedsprzedaży, ale sklep określa datę realizacji zamówienia na dzień 10 września.

Polski oddział Asusa na razie nic nie zdradza na temat dostępności tego modelu w Polsce. Wiadomo, że w kilku europejskich państwach pojawi się on już 28 sierpnia. Niestety Polski na razie nie ma na oficjalnej liście. Możliwe, że sklep Wlodipol planuje zakupić sprzęty za granicą i sprzedawać je nad Wisłą. Z drugiej strony oferta zawiera informację na temat gwarancji, która ma obowiązywać przez 24 miesiące i być realizowana przez producenta w systemie door-to-door. To oznaczałoby, że tablet będzie dostępny w oficjalnej, polskiej dystrybucji.

Nexus 7 2-1

Jeśli weźmiemy pod uwagę specyfikację urządzenia, to cena wydaje się wręcz okazjonalna. Już za 999 złotych możemy mieć sprzęt z 7-calowym ekranem o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowym układem Snapdragon S4 Pro z procesorem taktowanym zegarem 1,5 GHz i układem graficznym Adreno 320, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Do tego otrzymujemy jeszcze najnowszego Androida 4.3. To bez wątpienia jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy 7-calowy tablet z zielonym robotem. Przynajmniej na papierze.

Nexus 7 2-2

Sam – jako fan całej linii Nexus – mocno zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia. I jeśli takie ceny się potwierdzą, to na pewno pod uwagę wezmę wersję z modułem LTE. Co prawda wielu użytkowników narzeka na małe problemy z działaniem tabletu, ale najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego już rozwiązuje chociażby usterkę ekranu dotykowego, więc powodów do zmartwień jest coraz mniej. Nexus 7 2gen jest bardzo smakowitym kąskiem. Jeśli te informacje się potwierdzą to nie tylko okaże się, że ceny są bardzo dobre, ale także urządzenie w końcu trafi do Polski stosunkowo szybko po światowej premierze. To też ważna informacja. Oby tak samo stało się z kolejnymi smartfonami, np. Nexusem 5.

Aktualizacja 13:30

Tablet zniknął już z oferty sklepu. Spróbuję dowiedzieć się czegoś w Asus Polska i natychmiast dam Wam znać.

Aktualizacja 14:05

REKLAMA

Od przedstawiciela sklepu Wlodipol udało mi się dowiedzieć, że tablet został zdjęty z oferty sklepu internetowego na prośbę Asusa. Urządzenie nie może być oferowane w systemie przedsprzedaży, czyli przed premierą, która ma mieć miejsce 10 września. Dodatkowo zaproponowane ceny - o ile kursy walut nie zaczną szaleć - nie powinny się zmienić.

Jednocześnie Asus Polska zapewnił nas, że premiera będzie miała miejsce wkrótce, a oficjalna data zostanie podana po weekendzie. Przedstawiciel Asusa wypowiedział się w rozmowie ze Spider's Web na temat cen: "nie potwierdzam, ale zakładam, że nie będą się znacznie różnić".

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA