REKLAMA

Nasi przyjaciele z CheeseCat mają inwestora i są już warci 3 mln zł!

Takie wiadomości lubię, szczególnie, że projekt znam i lubię od samego początku, a Spider's Web jako jedno z pierwszych mediów w Polsce zaufał i korzystał z ich badań i danych. CheeseCat, twórcy platformy NapoleonCat.com do analityki mediów społecznościowych, pozyskali inwestora, a w zasadzie dwóch inwestorów. Nowy podmiot Napoleon Sp. z o. o. jest już warty 3 mln zł i ma ambitne plany podboju świata.

01.08.2013 12.06
Nasi przyjaciele z CheeseCat mają inwestora i są już warci 3 mln zł!
REKLAMA

Knowledge Hub oraz Fundacja Obserwatorium Zarządzania - to dwaj inwestorzy, którzy zdecydowali się wesprzeć projekt Grzegorza Berezowskiego pieniędzmi i doświadczeniem. Pozyskane środki mają być przeznaczone na dofinansowanie prac nad rozwojem głównego produktu Napoleon Sp. z o. o., czyli platformy NapoleonCat.com oraz jej promocję w kraju i za granicą, z naciskiem na Amerykę Łacińską, w której firma ma już klientów. Konkretnie chodzi o Brazylię, w której Napleon ma już swojego przedstawiciela.

REKLAMA

Do Napoleona dołączają także nowi pracownicy, m.imm. Katarzyna Michalewska, która wcześniej pracowała MMT Management oraz Redmobile, i która będzie Dyrektorem Operacyjnym nowej spółki. Do rady nadzorczej spółki dołączył także Ivan Hernandez, międzynarodowy ekspert w obszarze komunikacji marketingowej w mediach społecznościowych. Łącznie w Napoleonie pracuje aktualnie 9 osób (wcześniej 6).

CheeseCat powstał dwa i pół roku temu. W tym czasie firmie udało się pozyskać sporą liczbę klientów, na czele z: Wirtualną Polską, Interią, Polskimi Książkami Telefonicznymi, agencją Kalicińscy, czy LOWE Media, którzy korzystają z platformy NapoleonCat by efektywnie zarządzać marką w serwisach społecznościowych.

Napoleon_i_Spidersweb

Oprócz tego, CheeseCat prowadził kilka głośnych projektów medialnych, m.in. ostatni ranking polityków, w którym odkryto dziwny przypadek Adama Hofmana na Twitterze, który bardzo szybko zyskiwał i tracił obserwujących. Innym głośnym projektem CheeseCat był przygotowany we współpracy z portalem Gazeta.pl blogerstar.pl. Od niedawna ma także miejsce współpraca z WirtualnymiMediami, gdzie CheeseCat, a od teraz już Napoleon, przygotowuje miesięczne raporty nt. mediów społecznościowych w Polsce. Jak wcześniej wspominałem, wielokrotnie Napoleon współpracował także ze Spider's Web.

Historia Napoleona to trochę taki "american dream w polskim wykonaniu".

REKLAMA

Dwa i pół roku temu powstali w garażu na warszawskiej Sadybie. Rok później uzyskali status zaufanego dewelopera Facebooka. Dziś, Napoleon, jako jedna z trzech polskich firm, ma status Preferred Marketing Developer (PMD) Facebooka.

Spider's Web gratuluje sukcesu i trzyma kciuki, by ambitne plany podboju świata się powiodły.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA