REKLAMA

Widzieliście nowy Onet Sport? Wreszcie jest tak jak powinno być po połączeniu z Eurosportem

Wczoraj odkryłem, że swój wygląd kompletnie zmienił Onet.pl Sport - jeden z codziennie odwiedzanych przeze mnie serwisów w polskiej Sieci. Onet nie komunikował tych zmian (albo je przeoczyłem), a zmiana ta jest na tyle istotna, że warto o niej głośno mówić.

04.07.2013 16.44
Widzieliście nowy Onet Sport? Wreszcie jest tak jak powinno być po połączeniu z Eurosportem
REKLAMA

Prawie rok temu, w sierpniu 2012 r., Onet "połączył się" z polską wersją Eurosportu. Słowo "połączył" piszę w cudzysłowie, ponieważ patrząc na to, jak wyglądał zintegrowany serwis zaraz po fuzji było oczywiste, że tak naprawdę Onet przejął serwis Eurosportu i włączył w swoje struktury. Byłem wtedy rozżalony, ponieważ odnosiłem wrażenie, że polska Sieć traci bardzo dobre miejsce, jakim był Eurosport.pl na rzecz kolosa.

REKLAMA

I przez rok niestety potwierdzałem swoje obawy. Zarówno całkiem przyjemny, nowoczesny wygląd Eurosport.pl zniknął, jak i bardzo wysokiej treści tego serwisu gubiły się w masówce sportowej części Onetu. Sam Onet wciąż pozostaje moim podstawowym, obok Sport.pl Agory, dostawcą newsów sportowych, jednak w zalewie setek doniesień gubił się publicystyczny charakter Eurosportu.

Wczoraj dostrzeżona przeze mnie zmiana wielkich zmian strukturalnych nie przynosi, wciąż treści newsowe przeplatają się bez większego rozgraniczenia z felietonami Eurosportu, ale przynajmniej wygląd serwisu Eurosport.Onet.pl zaskakuje in plus. I to bardzo!

nowy Eurosport, widok

Sprawdziłem, czy zmiana w części sportowej Onetu nie jest przypadkiem częścią większych zmian w wyglądzie największego polskiego portalu, ale nie - nowy layout jest unikalny dla Eurosport.onet.pl. Pewnie w komentarzach doczekam się głosów sprzeciwu, ale trudno w nowym sportowym Onecie nie dostrzec inspiracji z… naTemat. Potężne (jak na polski internet) pola z prezentacją jednego tekstu, grupowanie mniejszych elementów pod dużymi, ważnymi historiami - to wszystko pojawiło się najpierw na naTemat, a teraz rozpływa się po polskim internecie. Teraz jest też przeszczepione do nowego Onetu Sport i przynosi do bardzo ciekawe rezultaty, a przy okazji przywraca nieco ducha nieodżałowanego Eurosport.pl.

nowy Eurosport Onet, boksy
REKLAMA

Cieszy mnie fakt, że kolejny duży polski serwis informacyjny zauważa jak zmieniają się trendy w światowym internecie. Wprawdzie strony główne wszystkich największych polskich portali wciąż są przeładowane treściami, zalane setkami linków, ale niektóre serwisy tematyczne, jak chociażby właśnie Onet Sport już od tego odchodzą. Wielkie formaty zdjęciowo-tekstowe to trend, który w moim odczuciu może przynieść dużo dobrego polskiej Sieci.

Oby po Eurosport.onet.pl szybko przyszedł czas na pozostałe serwisy Onetu i innych.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA