REKLAMA

UPC MediaModuł CI+, czyli jak cieszyć się z wygodnej cyfrowej telewizji kablowej

Ostatnio w ofercie UPC pojawił się UPC MediaModuł CI+. Wspólnie z największym operatorem telewizji kablowej w kraju postanowiliśmy przybliżyć Wam to urządzenie, także w formie wideo.

04.07.2013 17.33
UPC MediaModuł CI+, czyli jak cieszyć się z wygodnej cyfrowej telewizji kablowej
REKLAMA

Warto korzystać z modułów CI+. Nie są to narzędzia, które mają nam komplikować oglądanie telewizji, lecz wręcz przeciwnie - UPC MediaModuł CI+ w znaczący sposób to upraszcza. UPC jako jeden z pierwszych dużych dostawców cyfrowej telewizji kablowej zdecydował się na wprowadzenie do swojej oferty takich urządzeń. I bardzo dobrze, ponieważ użytkownicy zyskują większą swobodę w doborze sprzętu, nie zapominając o komforcie.

REKLAMA

Przewody, dekodery, piloty – z tym już koniec

UPC MediaModuł CI+ to niewielkie urządzenie w postaci karty PCMCIA, takiej jak jeszcze nie tak dawno używaliśmy w laptopach. Taki moduł z kartą dekodującą, włożony do przystosowanego telewizora pozwala wyeliminować konieczność posiadania dodatkowych urządzeń.

Co najważniejsze, korzystając z modułu CI+ nie musimy posiadać dedykowanego dekodera od operatora. Oszczędzamy więc cenne miejsce, a i większość dekoderów na rynku nie wygląda atrakcyjnie w porównaniu do nowoczesnych telewizorów. Ominie nas także instalacja przewodów video łączących telewizor i dekoder. Brak dekodera to również mniejszy pobór energii elektrycznej, lecz przede wszystkim brak dodatkowego pilota. Z tym urządzeniem możemy cieszyć się dostępem do kanałów z cyfrowej telewizji kablowej UPC w taki sam sposób jak z telewizji naziemnej, czy po prostu tak jak byliśmy przyzwyczajeni przez lata korzystając z analogowej telewizji.

Instalacja modułu CI+

Instalacja urządzenia jest banalnie prosta o czym możecie przekonać się na przygotowanym przez nas wspólnie z UPC filmie. Podstawowym warunkiem jest posiadanie telewizora z tunerem cyfrowej telewizji kablowej wspierającym standard CI+. Lista kompatybilnych odbiorników z UPC MediaModuł CI+ jest dostępna na stronie operatora. Do telewizora podpinamy kabel telewizyjny, następnie przechodzimy przez proces konfiguracji. Jedynym momentem, w którym wymagana jest interwencja użytkownika jest konieczność wpisania częstotliwości i identyfikatora sieci. Parametry te znajdziemy w instrukcji modułu. Zależą one regionu, w którym korzystamy z usług UPC. Gdy telewizor zakończy wyszukiwać kanały, wkładamy moduł w odpowiednie wejście i po trwającej maksymalnie kilka minut autoryzacji możemy cieszyć się dostępem do cyfrowej telewizji kablowej.

Korzyści płynące z korzystania z UPC MediaModułu CI+

Podsumujmy korzyści płynące z korzystania z tego modułu: brak dekodera, dodatkowego pilota, oszczędność energii elektrycznej, wygoda obsługi. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do interfejsu telewizora to praktycznie niczego nie będziemy musieli się uczyć. Po prostu uruchamiamy telewizor i mamy dostęp do telewizji UPC. Jeśli nasz odbiornik posiada taką opcję, to treści z kablówki możemy też nagrywać na zewnętrzny dysk twardy. Użytkowanie modułu pozwala też na szerszą integrację oglądanych treści z samym telewizorem, co pozwala czerpać więcej korzyści z nowoczesnych platform Smart TV. Mowa tu chociażby o wykorzystaniu informacji o tym co oglądamy do sugerowania przez telewizor odpowiednich rekomendacji.

UPC_Modul_CI

Pożegnaj się z kilkoma usługami

Gdyby moduły były idealnym rozwiązaniem to już dawno wszyscy operatorzy cyfrowi i kablowi zdecydowaliby się z niego skorzystać. Owszem to rozwiązanie zapewnia znaczącą swobodę przy doborze sprzętu dekodującego (np. zaawansowany tuner czy właśnie telewizor bez dekodera), jednak obecnie korzystając z modułów jesteśmy pozbawieni większości opcji dodatkowych - nie możemy skorzystać z programowania audycji na aplikacjach mobilnych, nie mamy dostępu do usług VOD, gier czy innych dodatków, które oferuje operator. Dostajemy wygodny sposób na oglądanie tradycyjnej linearnej telewizji, jednak nie otrzymujemy szeregu dodatkowych funkcji. Warto o tym pamiętać.

Dla kogo UPC MediaModuł CI+?

Z powodów wymienionych powyżej, UPC MediaModuł CI+ jest dedykowany w szczególności posiadaczom usługi Multiroom. Dzięki temu w dużym pokoju mamy dostęp do zaawansowanych funkcji, a tam gdzie mamy drugi telewizor oszczędzamy miejsce nie podłączając dekodera.

Moduły CI+ nie są jednak rozwiązaniami wyłącznie dla zaawansowanych i świadomych użytkowników. Ci z pewnością zdają sobie świadomość z wad i zalet tego systemu. Do korzystania z takiego modułu warto zachęcić osoby, które dopiero zaczynają przygodę z cyfrową telewizją. Brak dekodera będzie niewątpliwie ułatwiał stawianie pierwszych kroków, zwłaszcza gdy dopiero co pozbyliśmy się leciwego kineskopowego telewizora i dwa piloty mogłyby narobić nam niepotrzebnego zamieszania.

Cyfrowa telewizja rozkłada skrzydła

UPC MediaModułu CI+ to przede wszystkim komfort w użytkowaniu. Z takim modułem nie musimy pamiętać, że mamy cokolwiek podłączone do naszego telewizora. Po prostu czerpiemy radość z dostępu do bogatej oferty programowej cyfrowej telewizji kablowej. Oczywiście to wszystko za cenę braku łatwego dostępu do wielu dodatkowych usług

Cieszę się, że duży operator kablowy UPC zdecydował się wprowadzić do swojej oferty moduły. W dużych sieciach kablowych to rzadkość; także w przypadku operatorów satelitarnych nie jest łatwo z dostępnością modułów.

REKLAMA

Cyfrowa telewizja wciąż się rozwija, a w połączeniu z coraz bardziej zaawansowanymi telewizorami szykuje nam się świetlana przyszłość łącząca zalety telewizji linearnej jak i dodatkowych usług telewizyjnych.

Jeszcze raz zapraszamy do zobaczenia filmu o UPC MediaModule CI+ na kanale UPC Polska w serwisie YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA