REKLAMA

Polacy pokochali tanie tablety. Oto najpopularniejsze z nich

Producenci już dawno zauważyli, że tanie tablety cieszą się sporą popularnością. Jakie w takim razie modele są kupowane najczęściej? Zestawienie najpopularniejszych, markowych modeli do 1000 zł przygotował sklep Agito.pl.

15.07.2013 17.05
Polacy pokochali tanie tablety. Oto najpopularniejsze z nich
REKLAMA

Samsung Galaxy Tab 2 P3110 8 GB

REKLAMA
GALAXY Tab 2 (7.0) Product Image (4)

Ten model znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Model ten może i nie zachwyca już swoją wydajnością, ale cały czas powinien pozwalać na komfortowe korzystanie z aplikacji, przeglądanie sieci lub nawet granie. Co ważne, jest od dostępny z systemem operacyjnym Android w wersji Jelly Bean, więc jego posiadacze nie powinno mieć problemów z niedziałającymi aplikacjami. Jego cena zaczyna się od około 570 złotych.

Lenovo IdeaTab A2107A

lenovo-ideatab-a2107a

To kolejny tablet w zestawieniu. Jest on bardzo podobny do Galaxy Tab 2. Również ma 7-calowy ekran oraz dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,0 GHz. Oferuje nieco starszego Androida 4.0.3 Ice Cream Sandwich, ale za to jest jednym w zestawieniu, który ma moduł 3G, a to dla wielu osób może być sporą zaletą. Za model Lenovo sklepy życzą sobie co najmniej 700 złotych.

Samsung Galaxy Tab 2 P5110 16 GB

samsung-galaxy-tab-10-stock

Kolejny Samsung na liście i zarazem pierwsze urządzenie z 10,1-calowym wyświetlaczem. Od swojego mniejszego brata różni się przede wszystkim rozmiarem. Poza tym trudno znaleźć między nimi większe różnice. Za tablet trzeba zapłacić co najmniej 1000 złotych.

Asus Nexus 7 16 GB

nexus 7, recenzja SW, ikona

Ten model nie powinien nikogo dziwić. To z pewnością jeden z najlepszych tabletów z ekranem o przekątnej 7 cali. Oferuje nie tylko dobrą wydajność, dzięki układowi Nvidia Tegra 3, ale także wsparcie Google, czyli najnowsze wersje systemu operacyjnego Android. Sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających grach. Jego cena to około 900 złotych.

Asus MeMO Pad HD 7

asus memo pad hd 7

Ostatnie miejsce przypadło urządzeniu nowemu, które jest dostępne na rynku dopiero od niedawna. Mowa o Asusie MeMO Pad HD 7, który mamy okazję właśnie testować. Z pewnością recenzja Mateusza odpowie Wam na wiele pytań, ale już w samej teorii sprzęt prezentuje się naprawdę nieźle – czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz cena mniej więcej 700 złotych to jego główne zalety.

Podsumowanie

REKLAMA

Widać, że użytkownicy zdecydowanie cenią sobie najbardziej znanych producentów, nawet jeśli są to modele z poprzedniej generacji. Dużo większym zainteresowaniem cieszą się też modele 7-calowe, które są zdecydowanie bardziej kompaktowe i wygodne w podróży. Mnie to w ogóle nie dziwi. Sam, gdybym miał kupować tablet, zdecydowałbym się na mniejszą wersję. Ciekawe jest to, że w rankingu Agito znalazł się tylko jeden model z modemem 3G - Lenovo. Oczywiście inne tablety też można kupić w takiej wersji, ale one nie cieszą się aż taką popularnością. Widać, że mobilna rewolucja w Polsce cały czas jeszcze kuleje i wielu użytkowników nie łączy swoich smartfonów z internetem, a w tabletach wystarcza nam WiFi.

Zdjęcie "businessman touching digital tablet, closeup" pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA