REKLAMA

Pstryk! I już wysyłasz własną kartkę Pocztą Polską

Może nie uwierzycie, ale... Poczta Polska zrobiła coś,  co jest naprawdę fajnym i nowoczesnym pomysłem na miarę XXI wieku i ery mobilnej.

11.07.2013 08.50
Pstryk! I już wysyłasz własną kartkę Pocztą Polską
REKLAMA

Tym czymś jest darmowa aplikacja Poczty Polskiej o nazwie neokartka. Dzięki niej w szybki i dość prosty sposób możemy stworzyć własną kartkę z życzeniami. Nawet taką, ze zdjęciem wykonanym naszym smartfonem lub tabletem.

REKLAMA

Cały proces jest – jak już wspominałem – niezwykle prosty. Pierwszy krok polega po prostu na wybraniu zdjęcia. Selekcji możemy dokonać pomiędzy fotografiami znajdującymi się w galerii naszego urządzenia lub wcześniej przygotowanymi grafikami.

Następnie możemy ustawić jasność obrazu, dodać napisz czy też obrócić grafikę o 90, 180 lub 270 stopni. I to praktycznie cała, kreatywna część pracy. Szybko, łatwo i przyjemnie. Później wystarczy już tylko wpisać życzenia i dane adresata, a także się podpisać. Na samym końcu zostaniemy jeszcze poproszeni o nasze dane, czyli zamawiającego.

Usługa oczywiście nie jest darmowa. Jeśli zdecydujemy się na płatność kartą, poprzez system SkyCach lub przez T-Mobile, to za wysłanie kartki pocztowej zapłacimy 4,99 zł. Nie jest to specjalnie wygórowana kwota. Moim zdaniem jak najbardziej do przyjęcia. Oczywiście wybór płatności przez SMS Premium zwiększa kwotę już do 7,38 zł.

neokartka7

Muszę przyznać, że Poczta Polska mocno mnie zaskoczyła tym ruchem. Aplikacja neokartka jest po prostu, tak po ludzku fajna. Zrobienie własnej kartki pocztowej to zdecydowanie lepszy pomysł niż wysyłanie takiej, którą kupiliśmy na stoisku przy plaży lub w drodze w góry. Dodatkowo metoda ta nie wymaga od nas wykonania wielu czynności, a koszt neokartki też jest do przyjęcia.

Cały proces jest o tyle łatwiejszy, że w tym roku Poczta Polska w wielu swoich placówkach, w największych miejscowościach turystycznych, udostępnia darmowe Wi-Fi. Partnerem akcji jest Samsung, który przy okazji w każdym z wybranych oddziałów postawi także dwa tablety, które będą do dyspozycji klientów. Pełna lista placówek prezentuje się następująco:

REKLAMA

A jeszcze na chwilę wracając do aplikacji neokartka, to jedyne zastrzeżenie mam do liczby opcji. Przydałoby się ich trochę więcej. Na przykład przy wpisywaniu tekstu mamy do wyboru tylko trzy rozmiary czcionki i kilka kolorów. To trochę mało. Chciałbym jeszcze wybrać odpowiednią czcionkę. Z pewnością wiele osób chciałoby też stworzyć ramkę lub umieścić na kartce kilka fotografii. To jeszcze jest do dopracowania.

Aplikację neokartka znajdziecie oczywiście w sklepie Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA