Sprzęt  / News

Na tropie smartfonów z Firefox OS

Miały zadebiutować w pierwszej kolejności właśnie w Polsce. Tymczasem pojawiły się na półkach w Hiszpanii. Gdzie są “nasze” smartfony?

Wszystko zaczęło się od informacji jaką uzyskał Przemek Pająk od Lukasa Adamskiego z Mozilli. W wywiadzie dla Spider’s Web powiedział on że:

Polski rynek jest duży i dynamicznie rośnie. Jest też na nim dużo osób, które kupują swój pierwszy smartfon w życiu, a dla nas to spora szansa, by ich zainteresować właśnie urządzeniami z Firefox OS. Wiadomo także, że na polskim rynku wielu konsumentów patrzy na cenę, a my razem z naszymi partnerami będziemy mogli im zaproponować świetnie działające smartfony w cenie ficzerfonów

Również Bartosz Piec z fundacji Mozilla pisał dzisiaj do nas i wspominał o rychłej premierze:

Dzisiaj w Hiszpanii premierę miał system Firefox OS ‒ system operacyjny na urządzenia mobilne oparty o otwarte technologie sieciowe, wydawany przez Mozillę. (...) Premiera Firefox OS w Polsce będzie już wkrótce.

mozilla firefox os

Tymczasem o szczegółach nic nie wiemy. Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że Mozilla zawarła w Polsce współpracę z T-Mobile i to ten operator ma mieć smartfony z Firefox OS w swojej ofercie. Zatem udaliśmy się do źródła i poprosiliśmy o komentarz przedstawiciela różowego operatora.

Będziemy jednym z pierwszych rynków w Europie, a nawet na świecie, gdzie będą oferowane telefony z systemem Firefox OS. Dokładną datę premiery jak i szczegóły oferty podamy niebawem. - wyjaśnił Konrad Mróz z T-Mobile Polska

Wniosek jest prosty. Bycie jednym z pierwszych rynków w Europie, a nawet na świecie nie równa się w tym przypadku z byciem rzeczywiście pierwszym.

Mam jednak nadzieję, że naprawdę już niebawem na sklepowe półki trafią pierwsze urządzenia z systemem Mozilli. Jestem ciekaw tego jak poradzą sobie one na rynku zdominowanym przez Androida, na którym dodatkowo dodatkowo całkiem mocno zadomowił się już Windows Phone.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst