REKLAMA

Agora Sport ma nowego dyrektora i wydawcę, a Michał Pol żegna się z serwisem Sport.pl

Michał Pol pożegnał się z Agorą. Najbardziej rozpoznawalny dziennikarz sportowy w serwisie Sport.pl będzie na nim pisał tylko do końca lipca tego roku.

17.07.2013 14.01
Sport.pl
REKLAMA

Na początek przypomnę Wam, co Paweł Stremski, szef Gazeta.pl, powiedział w niedawnej rozmowie z Przemkiem. Zapytany o mały nacisk na autorów, brak ich zdjęć czy też mało widoczne nazwiska, odpowiedział:

REKLAMA
Michał Pol

No i właśnie o ostatnie zdanie mi chodziło. Szef Gazeta.pl chwalił się niecały miesiąc temu świetnym zespołem redaktorów sportowych z Michałem Polem na czele. A dzisiaj dostaliśmy informację prasową o tym, że ten znany dziennikarz z początkiem sierpnia żegna się z Agorą, z którą był związany od 1994 roku. Od mniej więcej 7 lat jest stałym ekspertem w telewizji nSport.

Decyzja ta jest mocno zaskakująca. Gazeta.pl jest – moim zdaniem – jednym z najlepszych portali w polskim internecie. Wygrywa przede wszystkim serwisami lokalnymi i między innymi dobrym działem sportu. A teraz okazuje się, że tracą jednego z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w swojej załodze.

Nie wiadomo, czy Michał Pol został zwolniony czy też sam odszedł. Ja raczej stawiałbym na to drugie, w końcu w Sport.pl był obecny coraz rzadziej, a ostatnio nagrywał praktycznie tylko wideo. Nawet jeśli tak było, to chyba warto było go zatrzymać. A jeśli został zwolniony, to nie potrafię rozumieć tej decyzji.

REKLAMA

Sam Michał Pol aktualnie przebywa na wakacjach i na razie nie zabrał głosu w sprawie swojej przyszłości.

To jednak nie koniec zmian w Agorze. Dyrektorem i wydawcą Agora Sport został właśnie Marcin Gadziński. Na tym stanowisku szefa Agora Sport zastępuje Wojciecha Fuska, który pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego Gazety Wyborczej i dyrektora wykonawczego ds. cyfryzacji Gazety. Gadziński przez ostatnie trzy lata był zastępcą Fuska i odpowiadał za przygotowanie strategii działań związanych z tematyką sportową w internecie. Wcześniej kierował redakcją internetową Sport.pl i był zastępcą Andrzeja Olejniczaka w dziale sportowym Gazety Wyborczej. Z Agorą związany jest od 2000 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA