REKLAMA

To już koniec serwisu Gadu-Gadu.pl jaki znaliśmy

GG Network zabrało się za porządki w swoich serwisach internetowych. Najpierw zapowiedziano koniec Blipa, a teraz zamknięto serwis Gadu-Gadu.pl. Ma go zastąpić nowy twór.

04.07.2013 13.08
To już koniec serwisu Gadu-Gadu.pl jaki znaliśmy
REKLAMA
REKLAMA

O planowanym wyłączeniu Blipa informowałem już wcześniej. Grupa Allegro postanowiła wyłączyć społecznościówkę, która była kopią Twittera i dodatkowo dublowała się funkcjonalnie z serwisem mikroblogowym, obecnym na Wykopie. W związku powyższym obecnym blipowiczom zaproponowano migrację na Wykop, gdzie nadal będą mogli oddać się mikroblogowaniu.

Kolejną zmianą jest zamknięcie serwisu Gadu-Gadu.pl. Pod tym adresem znajdowała się witryna, będąca namiastką portalu. Redakcja zamieszczała tam wiadomości z kraju i z zagranicy. Dodatkowo było kilka działów tematycznych.

GG Network postanowiło zlikwidować ten serwis i połączyć go z inną witryną. Gadu-Gadu.pl będzie działało teraz wspólnie z Ochyachy.pl. Co ważne, ten świeży projekt, wystartował pod nową nazwą 24.pl. Na tej stronie już teraz znajdują się treści z Ochyachy.pl oraz wpisy o tematyce sportowej i motoryzacyjnej z Gadu-Gadu.pl.

24-pl

Projekt witryny nie zapiera tchu w piersiach. Szablon jest bardzo prosty i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Przyznam, że liczyłem na mocniejsze uderzenie ze strony GG Network. Spodziewałem się nowoczesnego, silnego medium, które będzie dawało o sobie znać mocnymi tekstami oraz wyrazistym interfejsem witryny. 24.pl wygląda jednak jak prywatny blogasek, osoby, która dopiero próbuje swoich sił w internecie. Słabo.

Wygląda na to, że 24.pl w obecnej postaci nie jest jeszcze ostatnim słowem GG Network. Spółka informuje o tym, że debiut tego tworu jest częścią większej operacji, która może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Szkoda jednak, że już na starcie nie zadbano o to, żeby witryna zapadała w pamieć i nie ginęła w otchłani polskiego internetu.

gadu-gadu
REKLAMA

W zamkniętym serwisie Gadu-Gadu.pl będzie teraz znajdowała się strona poświęcona komunikatorowi GG. To właśnie z tego miejsca użytkownicy będą mogli pobierać najnowsze wersje tego produktu.

Jestem ciekaw tego jak 24.pl będzie wyglądało po zakończeniu rewolucji przeprowadzanej przez GG Network. Obecnie nie wzbudziło mojego zainteresowania.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA