REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Geeksphone Peak+ to najmocniejszy smartfon z Firefox OS. Kupisz go za 600 zł

Smartfony z systemem operacyjnym FireFox OS są już dostępne na rynku, ale trudno przewidzieć, czy zdobędą one serca użytkowników. Prawdopodobnie na ich sprzedaż nie będzie można narzekać, gdyż T-Mobile zapowiedziało już, że będzie proponować smartfony z tym systemem większości swoich klientów. Mimo to mogą oni być niezadowoleni, gdyż dostępny w tej sieci Alcatel One Touch Fire cechuje się beznadziejną wydajnością i brakiem płynności działania. Jest to wina nie tylko oprogramowania, ale również zastosowania kiepskich podzespołów. Zauważyła to firma Geeksphone, która rozpoczęła właśnie produkcję najszybszego smartfonu z Firefox OS.

26.07.2013
12:35
Geeksphone Peak+ to najmocniejszy smartfon z Firefox OS. Kupisz go za 600 zł
REKLAMA

Firma ta zazwyczaj zajmuje się tworzeniem smartfonów przeznaczonych dla deweloperów. Jednak opisywany tu model będzie również dostępny dla zwykłych konsumentów. Otrzyma on nazwę Geeksphone Peak+ i jak sama ona wskazuje, jest ulepszoną wersją poprzedniego modelu Peak, który również był wyposażony w oprogramowanie tworzone przez Mozillę.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że Geeksphone Peak+ nie imponuje specyfikacją techniczną, jeśli porównamy go do popularnych modeli z systemami Android oraz Windows Phone. Został on bowiem wyposażony w układ Snapdragon MSM8225 S4 Play z dwoma rdzeniami Cortex-A5 o częstotliwości taktowania zegara równej 1,2 GHz i układem graficznym Adreno 203. Oprócz tego zastosowano 1 GB pamięci RAM, 4 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD, 4,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości 540 x 960 oraz akumulator o pojemności 1800 mAh. Jest to model nieco wydajniejszy niż HTC Desire X – popularny telefon ze średniej półki cenowej. Zastosowano tu również mocniejszą obudowę niż w poprzedniku oraz dwie kamery – tylną o rozdzielczości 8 Megapikseli wyposażoną w diodę błyskową i przednią o rozdzielczości 2 Megapiksele.

REKLAMA
fota smartfon

Geeksphone Peak+ ma pojawić się w sklepach w połowie września w cenie 149 euro, czyli około 600 zł. Tyle samo kosztował Geeksphone Peak pozbawiony plusa i wyprzedał się na pniu. Teraz też może się tak stać, choć mnie osobiście nie pociągają urządzenia wyposażone w system Mozilli. Już teraz widać, że jest on niedopracowany i działa po prostu nie tak, jak powinien. Nawet pierwsze ograniczenia smartfonów z Windows Phone wydają się nieistotne przy tym, że niemożliwe jest między innymi słuchanie muzyki podczas ładowania telefonu czy obsługiwanie słuchawek Bluetooth. W tym wypadku porównanie do Microsoftu jest bardzo na miejscu, bo sądzę, że jeśli Firefox OS przetrwa, to warto będzie kupić ich produkty dopiero za rok czy dwa, jak system przejdzie ewolucję i doczeka się poprawek. Mnóstwa poprawek.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA