REKLAMA

Emerson Walker ma 14 lat i jego projekt właśnie pozyskał finansowanie w Kickstarterze

Nie pamiętam co dokładnie robiłem w wolnym czasie, gdy miałem 14 lat, ale zapewne grałem w Counter Strike’a i siedziałem na IRC-u (taki czacik). Emerson Walker jest znacznie bardziej pracowitym i ogarniętym młodym człowiekiem, który ma pomysł na naprawdę przydatną aplikację. Nawet zebrał już wymagane na realizację tego celu pieniądze.

31.07.2013 15.23
Emerson Walker ma 14 lat i jego projekt właśnie pozyskał finansowanie w Kickstarterze
REKLAMA
REKLAMA

Emerson Walker jest młodym człowiekiem, który dopiero zdobywa wiedzę i zdaje sobie sprawę z tego jak ten proces jest ważny. Jak każdy uczeń boryka się też z chronicznym brakiem wolnego czasu. W tygodniu nie tylko musi chodzić do szkoły i odrabiać zadania domowe, ale również znajduje czas na dodatkowe zajęcia sportowe oraz inne rozwijające jego zainteresowania.

Aby nad tym zapanować z trudem wystarczają zwykłe kalendarze oraz listy to-do. Dlatego Emerson wraz z kolegą Willem opracowali mPlanner. Jest to nie tyle co zwykła aplikacja, ale cała platforma współpracująca z innymi usługami, która pozwoli zaplanować uczniowi cały tydzień, a następnie zrealizować wszystkie zadania.

mplanner startup

Brzmi to trywialnie, ale nie lekceważyłbym tego pomysłu, gdyż okazuje się, że wiele osób uważa go za rzeczywiście ciekawy i rozwiązujący realne potrzeby młodego człowieka. Emerson wygrał Startup Weekend, ale również wystartował ze swoim projektem na Kickstarterze. W sprawach formalnych wspiera go tata, który niedowiarkom może poświadczyć, że nie mamy tu do czynienia ze szczeniackim żartem, ale rzeczywiście dobrze zaplanowanym projektem.

Emerson pisze na swoim blogu, że zdecydował się na tworzenie mPlannera na zasadzie wolnego oprogramowania. Dzięki temu będzie mógł zaangażować społeczność do realizacji poszczególnych elementów. Pieniądze z Kickstartera, mają posłużyć zaś do opłacenia programistów. W pierwszej kolejności powstała witryna projektu, kolejnymi etapami będzie napisanie API w Ruby, przygotowanie responsywnego interfejsu w HTML5 i wprowadzenie integracji z systemem Schoology. Następnie powstaną programy mobilne dla iOS oraz Androida.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak dwóch nastolatków w szalonym stylu i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada o mPlannerze.

Przyznam, że jestem oczarowany zarówno pomysłem jak i wytrwałością Emersona oraz Willa w dążeniu do celów. Chłopakom udało się w 15 dni uzbierać potrzebne 4000 dol., a kolejne osoby nadal decydują się na wsparcie projektu.

REKLAMA

Niewątpliwie bez inicjatyw takich jak Startup Weekendy czy internetowe zbiórki pieniędzy projekt tych młodych ludzi miałby zdecydowanie mniejsze szanse na pozyskanie finansowania.

PS. 14 lat... Nadal w to nie wierzę ;)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA